افزایش تعادل بازار سهام در هفته جاری با مصوبه اخیر شورای عالی بورس

مدیرعامل کارگزاری کارآمد، مصوبه اخیر شورای عالی بورس مبنی بر الزام حقوقی‌ها به بازارگردانی در بورس و فرابورس را کمکی به متعادل شدن بازار سهام در هفته جاری عنوان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی کارگزاری کارآمد، دکتر حسین عادل‌زاده در خصوص شرایط حاکم بر این روزهای بازار سهام، گفت: اوج و فرود در بازار سرمایه، یک اصل جدایی‌ناپذیر است و کسی که با روحیات این بازار آشنایی دارد، روحیه ریسک‌پذیری خود را هم با آن هماهنگ کرده تا از تصمیمات لحظه‌ای و هیجانی اجتناب کند.

وی ادامه داد: به گزینه «صبر» از سوی سهامداران تاکید و اظهار کرد: به مراتب مشاهده شده است که نگرانی غالب سهامداران بعضا ناشی از نبود صبر و وجود استرس ناشی از معاملات است که اتخاذ سیاست‌های به موقع و تدوین مولفه‌هایی مانند مصوبه شورای عالی بورس، سبب می‌شود اطمینان جهت حضور در بازار سهام، افزایش یافته و متعاقبا صبر سهامداران هم بالا برود.

عادل‌زاده خاطرنشان کرد: بدون شک در این بین تصمیمات حاکمیتی با ضمانت‌های اجرایی لازم می‌تواند از میزان استرس و نگرانی کسانی که چندان با حال و هوای بازار آشنایی ندارند، کم کند.

مدیرعامل کارگزاری کارآمد با اشاره به یکی از مصوبه‌های اخیر شورای عالی بورس مبنی بر الزام حقوقی‌ها به بازارگردانی در بورس و فرابورس، گفت: مصوبه اخیر شورای عالی بورس سبب خواهد شد که از شدت استرس و نگرانی سهامداران، کم و بر اطمینان آنها در خصوص قدرت نقدشوندگی بازار افزوده شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *