امسال آینده روشنی پیش‌روی بازار سرمایه است

عضو شورای عالی بورس در کلاب کارگزاری کارآمد، ضمن تاکید بر ضرورت استفاده از تجربیات دولت فعلی برای بازار سرمایه توسط دولت آتی، آینده روشنی را در انتظار این بازار‌ پیش‌بینی کرد.

به گزارش روابط عمومی کارگزاری کارآمد، حسین سلاح‌ورزی در برنامه روز جمعه کارگزاری کارآمد که با موضوع رویکرد دولت آینده به بورس در بستر کلاب هاوس برگزار شد، در خصوص تصمیمات و سیاست‌های دولت آینده در حوزه بورس و بازار سرمایه گفت: در طول یکسال اخیر، بازار سرمایه هم به لحاظ تعداد قابل توجه بازیگران بازار و هم به لحاظ حجم ورودی به این بازار، دوران بی‌سابقه‌ای را پشت سر گذاشت و در جایگاهی قرار گرفت که به جرات می‌توان گفت در رقابت با بازار پولی، عقب‌تر نیست.
وی افزود: در تمام بازه یکساله، بازار سرمایه شاهد فراز و فرود چشمگیری شد که ناشی از مجموعه‌ای از عوامل مختلف مانند ورود دولت به سیاست‌های قیمت‌گذاری، فرایند قیمت‌گذاری برخی صنایع توسط وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط، سیاست دولت برای عرضه سهام عدالت و تاثیر این تصمیمات بر بازار بود.
سلاح‌ورزی ضمن مرور این تصمیمات و سیاست‌ها، به پیش‌نیازی که می‌تواند مسیر تعیین‌کننده دولت بعدی باشد، اشاره و اظهار کرد: طبق سابقه و تجربه‌ای که شاهد بودیم، به نظر می‌رسد دولت بعدی نه تنها نباید درباره بازار سرمایه، اقدامی جهت هرگونه تشویق و یا نفی بورس انجام دهد بلکه باید اجازه دهد تا بازار سرمایه در روند معمول خود را پیش برود.
عضو شورای عالی بورس تاکید کرد: با تفاسیر فوق، باید گفت که نه دولت و نه شورای عالی بورس و نه سازمان بورس، متولی تعیین شاخص بازار نیستند و وظیفه آنها صرفا کشف قیمت است.
طبق پیش‌بینی این کارشناس بورس، دولت آینده با مقدماتی که نسبت به بازار سرمایه وجود دارد، نه تنها عنادی با این بازار نخواهد داشت بلکه نقش بورس در اقتصاد و تاثیرگذاری آن را پررنگ‌تر خواهد کرد. از سوی دیگر تیم جدید و تازه‌نفسی که در سازمان بورس مشغول به کار شده‌اند نیز در صورتی که برنامه‌های مدون خود را به درستی اجرا کند، آینده خوبی در انتظار بازار سرمایه خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *