تحلیل بنیادی ساینا

تاریخچه :
شرکت ساینا در سال ۱۳۸۰ در تهران ثبت و در سال ۱۳۹۴ به سهامی عام تبدیل شد . در حال حاضر شرکت صنایع بهداشتی ساینا جزء شرکت های فرعی شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر می‌باشد.

موضوع شرکت :
۱ – تهيه وتوليد انواع مواد شوينده وپاك كننده ؛ محصولات بهداشتي ؛ آرايشي وشيميائي ومواد صنعتي مرتبط وانواع آيروسل ها
۲ -انجام كليه امورخدمات بازرگاني موضوع شركت و نيزانجام امورصادرات و واردات كالاهاي موضوع شركت

ترکیب سهامداران:

 

محصولات شرکت :
برندهاي شركت ساينا به دو قسمت برندهاي تحت ليسانس شركت پاكسان و برندهاي ايجاد شده توسط ساينا قابل تقسيم مي‌باشد. كه شركت ساينا به خاطر استفاده از برندهاي شركت پاكسان )سهامي عام( درصدي از فروش را به عنوان حق ليسانس به شركت پاكسان پرداخت مي‌نمايد. برندهاي اركيد ، كيميا، رخشا، برف،سپيد و گلي از برندهاي تحت ليسانس پاكسان و برندهاي توليد شده كاواليير وپريمكس متعلق به شركت ساينا مي‌باشد. در بين برند هاي فعلي دو برند گلي و سپيد با قدرت بيشتري عمل مي‌نمايند و سهم بيشتر محصولات متعلق به آنهاست. بیشترین حجم و مبلغ فروش نیز مربوط به مایع ظرفشویی و مایع لباسشویی می‌باشد.

روند تولید محصولات :
در تولید محصولات ساینا ، سه ماده مصرفی شامل ؛ اسید سولفونیک برای از بین بردن لکه ها ، دی اتانول آمین به منظور نرم کنندگی و افزایش مقاومت پارچه در برابر سایندگی و پاکسابون به عنوان یک عامل کف زای ارزان و مناسب ، نقش اصلی را ایفا می‌کنند.

صورت سود و زیان :
مفروضات تحلیل شرکت شامل جدول زیر می‌باشد:

 

با توجه به مفروضات مدنظر که شامل نرخ دلار ۹۰۰۰ تومانی ، تورم ۴۰% و تخفیف ۲۲% ، سود هر سهم برای سال ۹۸ معادل ۲۰۶ تومان و برآورد شده است. شایان ذکر است کاهش هر دو درصد تخفیف می‌تواند سود هر سهم را به اندازه ۳۰ تومان افزایش دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *