جلسه معارفه فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش

عصر روز دوشنبه دهم دی ماه ۱۳۹۷، جلسه ای برای معارفه شرکت «فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش» با حضور مدیران شرکت و فعالان بازار سرمایه در محل هتل پارسیان استقلال تهران برگزار شد.
«علی ابراهیمی» ریاست هیئت مدیره شرکت ابتدا در سخنانی کوتاه از سیاست های گروه صنعتی گلرنگ به عنوان سهامدار عمده افق کوروش گفت. به گفته وی، گلرنگ پس از ورود شرکت پاکشو به بازار سهام، حال به دنبال عرضه سهام فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در بورس است. گروه صنعتی گلرنگ ۱۸ هزار نفر نیروی انسانی را در استخدام خود دارد و از بزرگترین مجموعه های بخش خصوصی در ایران است. پس از افق کوروش نیز روند ورود شرکت های دیگری از این مجموعه به بازار سهام دنبال خواهد شد.
به گفته ابراهیمی، بازار خرده فروشی در ایران ارزشی حدود ۳۵۰ هزار میلیارد تومانی دارد و افق کوروش در این صنعت فعال است. نرخ رشد عملیات این شرکت در دو سال اخیر ۸۰ درصد در بعد سالانه بوده در حالی که صنعت خرده فروشی در جهان نرخ رشد سالانه ۴٫۸ درصدی را شاهد است.
سپس نوبت به «امیرخسرو فخریان» مدیرعامل شرکت رسید تا به تشریح وضعیت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش بپردازد. شرکت در سال ۱۳۸۸ تاسیس شده و اولین فروشگاه خود را در نهم آذرماه ۱۳۹۲ افتتاح کرده است. فخریان شمار فروشگاه های کنونی شرکت را با احتساب دو فروشگاهی که امروز افتتاح شد، ۱۱۴۲ اعلام کرد. اولین شعبه فرانچایز نیز در اردیبهشت ۱۳۹۶ افتتاح شده و تعداد شعبه های فرانچایز تا امروز به ۱۸۵ عدد رسیده است. افق کوروش در چشم انداز خود برای سال ۲۰۲۵، حضور در بین ۲۵۰ خرده فروش برتر جهان را می بیند در حالی که در آن زمان، در میان پنج شرکت خرده فروشی مهم منطقه قرار گرفته است. شرکت دستیابی به سه درصد سهم بازار ۴۴۴ هزار میلیارد تومانی پیش بینی شده خرده فروشی در سال ۱۳۹۹ را در برنامه خود دارد.
فخریان سپس درصدد پاسخ به یک سوال مهم برآمد: «افق کوروش چطور قادر به ارائه تخفیف های مناسب به مشتریان است؟» به گفته وی، پاسخ در مجموع در زنجیره تامین نهفته است. شرکت در درجه نخست، اقدام به تعریف یک سبد بهینه کالایی کرده است. این سبد بر مبنای پرفروش ترین کالاها است و ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ قلم کالا در آن می گنجد. نکته دوم مربوط به خرید در حجم بالا از تامین کنندگان است. نکته سوم که نقطه قوت اصلی است، لجستیک قدرتمند و بهینه شرکت است که کالاها را درب انبارها از تامین کنندگان تحویل می گیرد و بر حسب نیاز، به فروشگاه ها تحویل می دهد. نکته چهارم، برنامه خوب بازاریابی و فروش و نکته پنجم، ارائه خدمات مناسب به مشتریان است. کنترل خوب موجودی کالا نیز نکته دیگری در جهت زنجیره تامین بهینه شرکت است.
فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با ۲۵۰ تامین کننده همکاری دارد. شرکت پنج گروه اصلی کالایی دارد که به ترتیب خوراکی خشک با ۴۴ درصد، کالای یخچالی با ۳۰ درصد و شوینده با ۱۹ درصد بیشترین سهم را در درآمد فروش دارند. سایر گروه های کالایی گرچه سهمی تنها سه درصدی در فروش دارند اما به گفته مدیرعامل شرکت، این گروه جای توسعه بسیاری دارد و شرکت با ورود ۱۰۰ فروشگاه خود به عرضه کالاهای تازه، برنامه ای جدی برای این حوزه در نظر دارد.
امیرخسرو فخریان تعداد فروشگاه های عادی کنونی را ۹۵۵ و تعداد فروشگاه های فرانچایز را ۱۸۵ عدد عنوان کرد که مجموع این دو دسته با به کارگیری ۸۱۱۶ نفر پرسنل مشغول به فعالیت هستند. نزدیک به هزار نفر از این جمع در فروشگاه های فرانچایز مشغول هستند. مطابق برنامه شرکت، تعداد فروشگاه ها در سال ۱۴۰۰ به ۲۲۵۰ می رسد که از این تعداد ۱۱۳۰ فروشگاه، فرانچایز خواهد بود. به این ترتیب، محور توسعه آینده شرکت بر فروشگاه های فرانچایز است. در سال ۱۴۰۴ نیز دستیابی به ۴ هزار فروشگاه برنامه ریزی شده که سهم فروشگاه های عادی از این بین، تنها ۱۴۲۰ باب خواهد بود.
در حالی فروش ماهانه افق کوروش در فروردین ۱۳۹۴ برابر با ۱۹ میلیارد تومان بوده که این عدد در آذرماه گذشته به ۴۷۲ میلیارد تومان رسیده است. درآمد عملیاتی شش ماهه نخست سال جاری ۲۱ هزار و ۵۲۴ میلیارد ریال بوده که حاصل این درآمد، ۹۱۷ ریال سود خالص به ازای هر سهم بوده است. درآمد عملیاتی تا پایان آذر به ۳۵ هزار و ۴۹۵ میلیارد ریال رسیده و پیش بینی می شود در پایان سال به ۵۳ هزار و ۷۹ میلیارد ریال برسد. حاشیه سود ناخالص نیمه نخست امسال ۱۸٫۶ درصد و حاشیه سود خالص ۴٫۳ درصد بوده است.
جالب آن جاست که شرکت برای سال جاری دستیابی به سود خالص ۲۷۴۸ ریال برای هر سهم را پیش بینی کرده و این عدد را برای سال ۹۸ معادل ۳۷۸۱ ریال برآورد شده است. افق کوروش در نظر دارد تا پایان سال ۹۹ سیاست تقسیم سود حداقل ۹۰ درصدی را در مجمع سالانه دنبال کند.
در ادامه جلسه، نوبت به بخش پرسش و پاسخ رسید که سوال ها را ریاست هیئت مدیره و مدیرعامل پاسخ گفتند. مهمترین نکات در بخش پایانی جلسه به این شرح بود:
*** در پاسخ به سوال «علت رشد سریع سودآوری شرکت در دو سال اخیر» علی ابراهیمی به چند نکته اشاره کرد: وی اکثر سودآوری را مربوط به بهره وری بالا دانست. نکته بسیار بااهمیت دیگر، استفاده از اهرم های عملیاتی برای شرکت و برای تامین کنندگان عنوان شد. شرکت به کمک تامین کنندگان می رود و سعی دارد با سفارش ها و یاری خود، ظرفیت خالی تولید و عرضه آن ها را فعال کند که بهبود سودآوری را برای تامین کنندگان و دستیابی به کالای با قیمت مناسب تر را برای افق کوروش به همراه دارد. توسعه سریع فروشگاه ها نیز علت دیگر رشد سودآوری است چون موجب بهبود نسبت هزینه های ثابت به فروش می شود.
*** بخش اعظم فروشگاه ها در املاک استیجاری فعالیت می کنند اما از این ناحیه، ریسک بلندمدتی به شرکت تحمیل نمی شود چون قراردادهای اجاره بلندمدت بوده و به تدریج به پایان می رسند. حرکت گسترده تر به سوی همکاری فرانچایز نیز از ریسک این بخش می کاهد.
*** شرکت برنامه ای برای حوزه فروش لوازم خانگی سنگین ندارد اما در بخش لوازم خانگی سبک فعال است.
*** برنامه توسعه سال ۹۸ برابر با ۳۰۰ فروشگاه است اما روند استقبال چشمگیر درخواست همکاری فرانچایز، احتمال توسعه ای بیش از این عدد را دور از ذهن نمی کند.
*** دستمزد نیروی انسانی به صورت ترکیبی از حقوق ثابت و پرداخت بر اساس بهره وری است. شرکت با توجه به شرایط تورمی کنونی کشور، سعی کرده با پرداخت هایی بیشتر از نیروی انسانی خود حمایت کند.
*** ریاست هیئت مدیره به فرصت مهم «تبلیغات» اشاره کرد به این ترتیب که شرکت با متوسط روزانه بازدید ۵۰۰ هزار نفری، درآمد مناسبی از تبلیغات تولیدکنندگان و تامین کنندگان کسب می کند که درآمدی رو به توسعه است.
*** شرکت پاکشو و زیرمجموعه آن ۱۸ درصد از سهام گروه مدیریت صنعت خرده فروشی کوروش را در اختیار دارد. این گروه مدیریت به طور تقریبی ۱۰۰ درصد سهام فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش را در مالکیت دارد.
*** تنها ده درصد بازار خرده فروشی ایران در اختیار فروشگاه های زنجیره ای است در حالی که این عدد در کشورهای توسعه یافته به بیش از ۸۰ درصد نیز می رسد. ۳۰ هزار فروشگاه زنجیره ای در منطقه فعالیت دارد که این عدد در ایران تنها سه هزار فروشگاه است. تنها یک برند در ترکیه ۷ هزار فروشگاه دارد. بنابراین فرصت توسعه فراوانی در اختیار شرکت و صنعت مربوطه است.
*** شرکت هدف مهم خود را تامین نیاز مصرف کننده قرار داده و تعهدی خاص به مجموعه گلرنگ برای فروش کالاهای تولیدی مجموعه ندارد.
*** شرکت در حال حاضر برنامه ای برای خرید و تملک فروشگاه های زنجیره ای بزرگی چون اتکا و شهروند ندارد.
*** گروه صنعتی گلرنگ در آینده برنامه عرضه سهام شرکت سینمایی، شرکت اکتیو و شرکت های صنایع غذایی خود در بازار سرمایه را دارد.
*** میانگین مدت خواب کالا در انبارها حدود یک ماه است.
*** ۲۵ درصد فروش افق کوروش مربوط به کالاهای مجموعه گلرنگ است.
*** در حال حاضر سهم فروشگاه اینترنتی «اکالا» در مجموع فروش شرکت ناچیز است اما برنامه جدی برای توسعه این بخش وجود دارد.
*** شرکت در حالی برای حضور در بازارهای بین المللی برنامه ریزی می کند که در مجموع ۲۲ درصد از حجم فروش ۲۵۰ برند برتر خرده فروشی جهان در خارج از مرزهای کشور میزبان صورت می گیرد.
*** نیروی انسانی شرکت در سال ۱۴۰۴ و با فرض ۴ هزار شعبه فروشگاهی به حدود ۳۰ هزار نفر می رسد.
*** نحوه محاسبه سهم فروشگاه های فرانچایز به این ترتیب است که درآمد فروش به حساب شرکت اصلی می رود و همکار فرانچایز کمیسیون دریافت می کند.
*** گرچه تورم در رشد درآمد فروش شرکت موثر است اما وزن اصلی رشد بر دوش توسعه تعدادی فروشگاه ها است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *