عرضه دوهفته‌ای پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم + جزئیات پذیره‌نویسی

پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم که پیشتر با نام دارا دوم شناخته می‌شد از امروز به مدت دو هفته با نماد «پالایش» آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی کارگزاری کارآمد، این صندوق شامل باقیمانده سهام دولت در پالایشگاه‌های تهران، بندرعباس، اصفهان و تبریز است و به دلیل افزایش جذابیت خرید توسط سرمایه‌گذاران خرد همانند دارا یکم با تخفیف ۲۰ درصدی به متقاضیان عرضه می‌شود.

به گفته علیرضا صالح، رئیس سازمان خصوصی سازی از امروز (چهارشنبه ۵ شهریور ۹۹) آحاد مردم بدون هیچ محدودیت سنی می‌توانند واحدهای این صندوق را از طریق درگاه بانکی به صورت غیرحضوری و در کارگزاری‌ها به صورت حضوری خرید کنند.

 

اطلاعات لازم برای پذیره‌نویسی

برای خرید واحدهای «پالایشی یکم» تنها به ارائه کد ملی نیاز است. افراد دارای کد معاملاتی نیز بدون نیاز به وارد کردن اطلاعات خاص و با پشتوانه اطلاعات ثبت شده در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی می‌توانند از طریق کارگزاری‌ها اقدام به خرید واحدهای این صندوق‌ها کنند. در این میان باید توجه داشت که خرید از درگاه بانک‌ها به صورت غیر حضوری و خرید از طریق کارگزاری‌ها به صورت حضوری امکان پذیر است.

 

سقف خرید واحدهای پالایشی یکم

سقف خرید واحدهای پالایشی یکم در حال حاضر پنج میلیون تومان است. البته باید توجه داشت که پنج میلیون تومان مذکور، مجموع سرمایه‌گذاری در دو صندوق دارا یکم و پالایشی یکم است. بر این اساس افرادی که قبلاً واحدهای دارا یکم که تا سقف دو میلیون تومان ارائه شد را خریداری کرده‌اند تنها قادر به خرید سه میلیون تومان از پالایشی یکم خواهند بود.

 

قیمت واحدهای پالایشی یکم چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت واحدهای پالایشی یکم بر اساس آخرین مصوبات شورای عالی بورس و اعلام رئیس کل سازمان خصوصی سازی، بر مبنای قیمت پایانی سهام شرکت‌های پالایشی فوق در روز معاملاتی سه‌شنبه (چهارم شهریورماه) است. پس از تعیین قیمت روز واحدهای این صندوق، تخفیف ۲۰ درصدی برای سرمایه‌گذاران لحاظ می‌شود.

 

تاریخ پایان پذیره‌نویسی پالایشی یکم

مهلت پذیره‌نویسی پالایشی یکم (دارا دوم) دو هفته است. بر این اساس با توجه به تاریخ شروع پذیره‌نویسی (امروز چهارشنبه‌، پنجم شهریورماه) تاریخ پایان پذیره‌نویسی این صندوق سرمایه‌گذاری دولتی تا پایان ۱۹ شهریور ماه است.

 

حداکثر واحدهای قابل تخصیص به هر نفر چقدر است؟

بر اساس اطلاعیه سازمان خصوصی‌سازی، حداکثر تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی ایرانی دارای کد ملی، پس از کسر میزان سرمایه‌گذاری همان فرد در صندوق دارا یکم، ۵۰۰ واحد سرمایه‌گذاری است. همچنین پذیره‌نویسی واحدهای پالایشی یکم، صرفاً شامل اشخاص حقیقی ایرانی بوده و اشخاص حقوقی و یا اتباع خارجی نمی‌توانند در این پذیره‌نویسی شرکت کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *