قیمت‌ها در محدوده ثبات و ارزش ذاتی

مدیرعامل کارگزاری کارآمد اعلام کرد: با توجه به عدم مشاهده روند قوی صعودی و نزولی در معاملات بازار، به نظر می‌رسد با تثبیت و ثبات نسبی در کلیت بازار روبه‌رو باشیم که می‌تواند به خروج هیجان از بدنه معاملات حاکم در بازار کمک قابل توجهی کند.

 

به گزارش روابط عمومی کارگزاری کارآمد؛ به نقل از هفته‌نامه بورس، حسین عادل‌زاده، ضمن پیش‌بینی بازار در هفته‌های پیش‌رو، با اشاره به نقش بازار سرمایه و کارایی آن در اقتصاد کشور، گفت: هر چقدر که کارایی بازار سرمایه در کشور قوی‌تر باشد قیمت‌ها به ارزش ذاتی خود نزدیک‌تر می‌شوند.

عادل‌زاده افزود: تجربه مدتی که بازار در نوسان نزولی قرار داشت، نشان داد که هیجان یک آفت اصلی برای معاملات بازار سرمایه به شمار می‌رود و اکنون نزدیک شدن قیمت‌ها به محدوده ثبات، می‌تواند نکته‌ای مثبت برای فعالان این بازار باشد.

مدیرعامل کارگزاری کارآمد خاطرنشان کرد: به سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود تا از سرمایه‌گذاری در بورس و بازارهای موازی بدون دانش و تخصص پرهیز کنند.

عادل‌زاده بیان کرد: در آینده نزدیک وزن تحلیل در بازار سهام سنگین خواهد شد و بازارهای موازی با توجه به قوانین جدید و محدودیت‌های اعمال شده با رکود مواجه می‌شوند. بنابراین بازارهای باقیمانده مانند بانک و بورس به عنوان بازارهای سرمایه‌گذاری تلقی خواهند شد. همچنین با توجه به نرخ‌های جهانی کامودیتی‌ها و محصولات پتروشیمی، قیمت‌های فعلی بسیاری از سهام مناسب ارزیابی می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *