تحلیل بنیادی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش

معرفی

شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در سال ۱۳۸۵ تاسیس شد و در سال ۱۳۹۵ در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. فعالیت شرکت تولید آهن اسفنجی توسط دو مدول A و  B و تداوم ساخت و تکمیل پروژه‌های فولادسازی می‌باشد. این شرکت جزو واحدهای فرعی شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس و واحد تولیدی و تجاری نهایی بنیاد مستضعفان می‌باشد.

موضوع فعالیت شرکت

ظرفیت اسمی تولید آهن اسفنجی و شمش فولاد شرکت به ترتیب ۱٫۸۵۶ و ۱٫۲ میلیون تن می ­باشد. لازم به ذکر است به تازگی طرح توسعه شرکت با ظرفیت اسمی ۱٫۲ میلیون تن راه اندازی شده است.

فرآیند تولید محصولات

 

ترکیب سهامداران

روند افزایش سرمایه شرکت

آمار تولید و فروش

تولید

در نه ماه ابتدای سال جاری ۹۶۱ هزار تن شمش بیلت تولید شده است. پیش‌بینی می‌شود در پایان سال مقدار تولید شمش بیلت به ۱۳۶۱ هزار تن برسد. در انتهای سال گذشته مقدار تولید شمش ۱۱۵۶ هزار تن بوده است. در واقع به وضوح تاثیر بهره‌برداری از فاز دوم شمش بیلت دیده می‌شود.

فروش

در نه ماهه ابتدای سال جاری مقدار فروش شمش بیلت ۹۲۰ هزار تن بوده است. پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال مقدار فروش شمش به ۱۳۴۸ هزار تن برسد. لازم به ذکر است ۴۰% شمش تولید شده در داخل به فروش می‌رسد و مابقی صادر می‌شود.

درآمد عملیاتی

در نه ماه ابتدای سال جاری درآمد عملیاتی شرکت ۸۳۱۱ میلیارد تومان بوده است. پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال فروش شرکت به ۱۳۲۲۹ میلیارد تومان برسد.

 

ترکیب بهای تمام شده

۶۸% بهای تمام شده مربوط به مواد مستقیم مصرفی می‌باشد. در فرآیند تولید شمش این شرکت گندله میخرد. با بهره برداری از فاز دوم، آهن اسفنجی تولیدی خود شرکت کفاف تولید کل شمش را نمی‌دهد. به همین منظور شرکت قصد خرید آهن اسفنجی یا قراضه را در پیش دارد. لازم به ذکر است شرکت بیشتر گندله به عنوان مواد مستقیم مصرفی را از گل گهر تامین می‌کند.

مفروضات

صورت سود و زیان برآوردی

با مفروضات فوق پیش‌بینی می‌شود سود هر سهم در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به ترتیب ۲۹۶ و ۳۶۶ تومان باشد.

درصد تقسیم سود

در سه سال اخیر شرکت به طور متوسط ۷۰% سود خود را تقسیم کرده است. 

تحلیل حساسیت