تحلیل بنیادی شرکت دوده صنعتی پارس

معرفی شرکت

شرکت دوده صنعتی پارس در سال ۱۳۶۳ به منظور تولید دوده صنعتی به ثبت رسیده و از سال ۱۳۷۳ تولید خود را با ظرفیت اسمی ۱۵ هزار تن در سال آغاز کرد. سهام شرکت دوده صنعتی پارس از سال ۱۳۷۸ در بورس اوراق بهادار تهران عرضه شده است.

سهامداران

محصول تولیدی شرکت

شرکت دوده صنعتی پارس در حال حاضر دارای دو خط تولید به شرح زیر است:

  • دوده از نوع SOFT ( N-660 , N-550) با ظرفیت ۱۵ هزار تن در سال
  • دوده از نوع HARD ( N-375 , N-339 , N-330) با ظرفیت ۱۵ هزار تن در سال

کاربرد دوده صنعتی عمدتاً در صنایع تولید تایر، قطعات لاستیکی، مستریچ، رنگ و غیره می‌باشد. تصویر زیر روش تولید دوده را نشان می‌دهد؛

طرح توسعه‌ای شرکت

با توجه به ظهور فناوری‌های جدید در تولید دوده و توجه به این موضوع که تجهیزات شرکت قدیمی می‌باشد، شرکت دوده صنعتی پارس در سال ۱۳۹۶ طرح راکتور جدید هارد با ظرفیت ۲۰ هزار تن در سال را ارائه کرد. با اجرای این دو طرح هر دو خط دوده به تولید خود ادامه می‌دهند و متوقف نمی‌شوند. بدین ترتیب با اندک تغییرات در خط تولید دوده سافت، می‌توان از این خط برای تولید دوده هارد نیز استفاده کرد.

اجرای این طرح علاوه بر افزایش ظرفیت اسمی  به ۳۵۰۰۰ تن در سال با عث کاهش قیمت تمام شده محصول و همچنین تولید دوده سری ۲۰۰ می‌شود. در نهایت می‌تواند در بازار  جهانی به رقابت بپردازد.

عملکرد ماهانه تولید و فروش

نرخ فروش

به گفته مدیران شرکت، دوده صنعتی پارس در تعیین نرخ فروش محصولات خود تابع شرایط و ضوابط و یا سازمان خاصی نمی‌باشند و نرخ فروش بر اساس مصوبات کمیته فروش تعیین  و به واحد فروش ابلاغ می‌شود. البته کشش بازار و بهای تمام شده محصولات بروی بهای فروش تاثیرگذار هستند.

بهای تمام شده

بیش از ۸۰ درصد بهای تمام شده مربوط به مواد مصرفی و مابقی مربوط به دستمزد و سربار می‌باشد. مواد اولیه مورد نیاز شرکت را پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌های داخل کشور تامین می‌کنند.

 

صورت سود و زیان شرکت

 جدول مفروضات

حاشیه سود شرکت