تحلیل بنیادی شرکت مجتمع صنعتی آرتاویل تایر

صنعت تایر از جمله صنایعی است که قدمت آن به بیش از نیم قرن پیش باز می‌گردد، به طوری که اولین کارخانه تولید تایر در ایران در سال ۱۳۳۷ تاسیس شد.

از لحاظ ساختاری عمده مواد اولیه صنعت تایر از مشتقات نفتی تهیه می‌شوند که از یک طرف به نحوی صنعت پایین‌دستی نفت و پتروشیمی شناخته می‌شود و از طرف دیگر نیز یکی از کلیدی‌ترین تامین‌کنندگان قطعات صنعت خودرو به شمار می‌رود.

مصرف سالانه تایر کشور حدود ۳۵۰ هزار تن (۱۹۰  هزار تن تایر سواری و ۱۶۰ هزار تن انواع تایر سنگین) است که از این مقدار حدود ۲۵۰ هزرا تن سهم تولید داخل و حدود ۱۰۰ هزار تن نیز سهم واردات است. ۳۰ درصد واردات تایر به صورت قاچاق وارد کشور شده و حدود نیمی از واردات تایر از چین و مابقی از کشورهای امارات، کره جنوبی، هند، ژاپن و اسپانیا وارد کشور می‌شود.

در سال ۹۷ در پی اعتراضات سراسری کامیون داران دولت تصمیم به کاهش تعرفه واردات تایرهای باری از ۲۶ به ۵ درصد و اختصاص دلار ۴۲۰۰ تومانی به واردت این نوع تایرها گرفت. این اتفاق باعث افزایش بی‌رویه لاستیک‌های چینی در بازار شد و تولیدکنندگان این محصولات را مجبور به کاهش مقدار تولید کرد. همین امر باعث شد تا میزان واردات تایر در سال ۹۸ دو برابر شده و به عدد بی‌سابقه ۲۰۰ هزار تن رسید که موجب افزایش موجودی تایر در کشور و تلاطم در این بازار شد.

مشکلات صنعت تایر

همانطور که بالا به آن اشاره شده کاهش تعرفه واردات و عدم نظارت بر بحث قاچاق، واردات تایرهای چینی بی‌کیفیت را در پی داشته که باعث لطمه زدن بر تولید داخل می‌شود.

فرصت صنعت تایر

در صورت رفع تحریم‌ها، صنعت تایر هم از جهت افزایش تیراژ تولید خودرو در کشور و هم چنین بهره‌مندی از تکنولوژی روز دنیا و کاهش هزینه‌های حمل و انتقال پول، تاثیر خواهد پذیرفت. بهره‌برداری از طرح‌های توسعه و تولید انواع تایرها و بازاریابی جهت مقاصد صادراتی از فرصت‌های دیگر صنعت تایر به شمار می‌رود.

جایگاه شرکت آرتاویل تایر در صنعت

گروه صنعتی آرتاویل تایر از ظرفیت اسمی تولید ۷۶ هزار تن تایر و ۴۰ هزار تن دوده صنعتی برخوردار می‌باشد.

بر اساس ظرفیت معمول در تولید تایر توسط گروه و هم چنین تحقق کامل طرح لاستیک TBR، مجموعه آرتاویل تایر می‌تواند ۳۰ درصد از تولید داخل را به خود اختصاص دهد.

سودآوری شرکت

محصول اصلی شرکت تایر سواری و وانتی رادیال بوده و ظرفیت اسمی تولید انواع تایر بایاس و رادیال ۳۰ هزار تن می‌باشد.

شرکت در سال ۹۹ توانسته است ۲۸۹۲۳ تن انواع تایر تولید کند. آزمایشی انجام شده و نمونه این تایرها در آزمون داخلی قرار گرفته که نتیجه مثبت بوده است. قرار است از ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ تولید نیمه انبوه (روزانه حدود ۲۵ تن) آغاز و تا پایان سال ۱۴۰۰، ۵ هزار تن تایر TBR تولید شود.

مواد اولیه اصلی در تولید تایر شامل کائوچو طبیعی (وارداتی)، کائوچو مصنوعی و دوده صنعتی می‌باشد. کائوچو مصنوعی و دوده صنعتی از مشتقات نفت هستند، از این رو همبستگی بالایی با آن دارند.

شرکت‌های زیرمجموعه پارتا

لاستیک یزد تولید کننده ۳۰ هزار تن تایر رادیال- مالکیت ۵۲٫۹۴ درصد

کربن سیمرغ تولید کننده ۳۰ هزار تن دوده صنعتی –مالکیت ۴۶٫۶ درصد

مفروضات تحلیل به شرح جدول زیر می‌باشد:

  • دلار برای سال جاری ۲۵ هزار تومان و برای سال بعد ۳۰ هزار تومان
  • فرض شده است که شرکت تمام محصول تولیدی را به فروش می‌رساند.
  • برآورد تولید بر مبنای میانگین ماهیانه و دوره‌های قبل صورت گرفته است.
  • برای سال ۱۴۰۰ مقدار تولید لاستیک TBR 5 هزار تن و برای سال بعد ۱۰ هزار تن فرض شده است.
  • برای سال ۱۴۰۰ تورم ۳۰ درصد و رشد دستمزد ۲۰ درصد و رشد انرژی ۱۰۰ درصد درصد لحاظ گردید.
  • درصد تقسیم سود ۶۵ درصد لحاظ شده است.
  • پیش‌بینی نرخ‌های فروش و نرخ مواد مصرفی بر اساس نرخ‌های متعارف، مصوبات و چشم‌اندازها صورت گرفته است.
  • نرخ دلار تایر برای سال ۱۴۰۰، ۲۷۰۰ دلار برای هر تن فرض شده که با لحاظ دلار ۲۵ هزار تومانی نرخ ریالی ۹ ماه باقیمانده، ۱۱ درصد بالاتر از نرخ خرداد فرض شده است.
  • نرخ کائوچو طبیعی ۱۶۰۰ دلار (به علاوه ۱۰۰ دلار هزینه حمل) و نرخ کائوچو مصنوعی ۱۶۳۵ دلار لحاظ شده است.

با توجه به مفروضات فوق سود شرکت در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به شرح زیر می‌باشد:

همانطور که در جدول فوق مشخص است با افزایش تولید لاستیک TBR در سال ۱۴۰۱ سود شرکت افزایش خواهد یافت. به طوری که سود سال ۹۹، ۲۷۳ تومان و سال ۱۴۰۰، ۴۰۰ تومان به ازای هر سهم برآورد می‌شود.