گزارش سکه در هفته پایانی آبان ماه

هفته پایانی آبان ماه در حالی آغاز گردید که در سایت سنا، متوسط قیمت هر دلار آمریکا به نرخ تقریبی ۱۲،۵۰۰ تومانی به ثبت رسید و هر چند قیمت ها در روز یکشنبه به ۱۲هزار تومان تنزل یافت اما در ادامه شاهد رشد قیمتی تا ۱۲،۷۰۰ تومان و ثبات نسبی در این سطوح قیمتی(در طی هفته) بودیم. این امر موجب گردید علیرغم ثبات نسبی قیمت هر انس طلا در بازارهای جهانی، قیمت سکه نیز در بازار با رشد همراه شود و به ۴،۲۰۰،۰۰۰ تومان نیز برسد. با این حال عدم تقاضای جدی برای خرید سکه و احتمال اصلاح قیمتی، موجب کاهش قیمت ها شد به طوریکه در روز چهارشنبه هر سکه امامی(طرح جدید)در حوالی۴،۱۵۰،۰۰۰ تومان دادوستد گردید.
نگاه تکنیکالی به روند قیمتی هر انس طلا در بازاهای جهانی نشان می دهد قیمت ها با سطح مقاومتی مهم ۱۲۲۵ دلار درگیر بوده و رشد قیمتی از این ناحیه وابستگی زیادی به رشد تقاضای خرید و کاهش ارزش شاخص دلار در بازارهای جهانی دارد. هر چند در دو هفته آینده به نظر می رسد قیمت ها در ناحیه ۱۲۰۰ دلار تا ۱۲۲۵ دلار در نوسان باشد، اما پس از آن رشد قیمت هر انس طلا و دستیابی به سطوح بالاتر(حتی ۱۲۵۰ دلار)نیز دور از ذهن نخواهد بود.
نگاهی تکنیکالی به روند قیمت دلار در سامانه سنا نیز نشان می دهد تا هفته آینده احتمال افت قیمت ها به زیر ۱۲هزار تومان و رسیدن به سطوح مقاومتی۱۱هزار تومان نیز وجود دارد. با این حال شکستن این سطوح مقاومتی و افت بیشتر قیمت ها قابل پیش بینی است.
به این ترتیب با توجه به موارد مطروحه به نظر می رسد در صورت تحقق پیش بینی های مذکور، افت قیمت سکه امامی به زیر سطح قیمتی۴،۱۰۰،۰۰۰ تومانی محتمل می باشد که در صورت تداوم شرایط نزولی تنزل قیمت ها با سطح قیمتی ۳،۷۰۰،۰۰۰ تومان نیز دور از ذهن نخواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *