گزارش سکه و ارز در هفته سوم آذر ماه ۱۳۹۷

هر چند تا اواسط هفته جاری سکه و ارز در یک سطح قیمتی با ثباتی دادوستد می شدند اما انتشار برخی از اخبار مثبت(از جمله شروع ادامه فعالیت بانک چینی کلون، اجرایی شدن بسته حمایتی اروپا قبل از پایان سال ۲۰۱۸، محدودیت در انتقال وجوه از طریق سیستم کارت خوان ها و…) که در گزارش قبل به تفصیل در مورد آنها توضیح داده شد، موجب کاهش قیمت دلار آمریکا در سامانه نیما و صرافی های مجاز شد. بررسی های میدانی نشان می دهند قیمت دلار به کانال ۱۰هزار تومانی سقوط کرد و برخی از صرافی ها نرخ ۱۰،۸۰۰ تومان را بر تابلوهای خود به ثبت رساندند. این کاهش نرخ ارز موجب فشار بر قیمت سکه شد به طوریکه قیمت ها به نواحی قیمتی۳،۷۰۰،۰۰۰ تومانی سقوط کرد.

نگاهی به معاملات هر انس طلا در بازارهای جهانی نشان می دهد قیمت ها پس از رسیدن به سطح مقاومتی بسیار مهم و معتبر ۱۲۵۰ دلار، با افت جزیی همراه شدند و در حال حاضر در محدوده ۱۲۴۰ تا ۱۲۵۰ در نوسان است. همانگونه که در گزارشات قبل نیز پیش بینی شده بود، در صورت عبور قیمت ها از این سطح، روند رشد تا ۱۲۸۰ دلار بسیار محتمل به نظر می رسد.

در این راستا با توجه به امکان افت خفیف نرخ ارز(هر چند با توجه به بررسی های تکنیکالی، به نظر اینجانب سطح ۱۰،۲۰۰تومانی برای قیمت دلار یک ناحیه مقاومتی مهم به نظر می رسد) در چند روز آینده، پیش بینی می شود قیمت سکه در بازار نیز با افت همراه شود. با این حال افت قیمت از سطح قیمتی ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومانی اندکی دور از ذهن به نظر می رسد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *