گزارش مجمع شرکت مخابرات ایران

مجمع عادی سالیانه شرکت مخابرات ایران با نماد بورسی اخابر با حضور ۸۸٫۵۳ درصد سهامداران تشکیل و در نهایت به ازای هر سهم ۳۰۰ ریال سود تقسیم شد.

عملکرد فروش شرکت در سال ۱۳۹۹:

رشد ۲۲درصدی در بخش تلفن ثابت

رشد۷۳ درصدی در بخش ADSL

رشد ۶۴ درصدی در بخش  FTTH,VDSL

سهم شرکت مخابرات از بازار باند پهن ثابت در سال ۹۸ به میزان ۵۵ درصد بوده که در سال جدید به ۵۸ درصد رسیده است.

درآمد حاصل از ارائه خدمات باند پهن در سال ۹۹ با رشد ۸۳ درصدی به مبلغ ۱۸٫۹۰۹ میلیارد ریال رسیده است.

متوسط مصرف ماهانه مشتریان باند پهن در پایان سال ۹۹ به ۵۴ گیگابایت رسیده که ۱۷ درصد رشد نسبت به سال ۹۸ را دارد.

دستاوردهای شرکت در حوزه تجاری در سال ۹۹ به شرح زیر است:

انعقاد قراردادهای متعدد جهت واگذاری ADSL به شرکت‌ها از جمله تجارت الکترونیکی پارسیان، آسان پرداخت پرشین و پرداخت الکترونیک سامان کیش.

ارائه خدمات به وزارت بهداشت در راستای شبکه ملی سلامت

انعقاد قراردادهای متعدد جهت واگذاری اینترانت به شرکت‌ها و نهادهای مختلف در سطح کشور از جمله نهاد ریاست جمهوری، کتابخانه عمومی کشور و سازمان بسیج

برنامه‌های شرکت برای سال ۱۴۰۰ در حوزه تجاری:

پیگیری و تعریف محصولات تجاری بر بستر ADSL، انعقاد قرارداد مشارکت جهت ارائه خدمات VOD ، تدوین اسناد مربوط به محصولات جدید در سال ۱۴۰۰ به تعداد ۴ محصول

اهم اقدامات آتی شرکت در حوزه شبکه:

ایجاد زیرساخت لازم در شبکه برای ارائه خدمات بیت استریم، همکاری با سازمان تنظیم مقررات در پروژه  QOS کشوری، توسعه ۷۰۰هزار پورت پرسرعت ADSL/VDSL و ۵۰۰ هزار پورت پر سرعت FTTH برای توسعه سرویس‌های باند پهن استان‌ها، توسعه کر شبکه انتقال در برخی استان‌ها با ظرفیت ۲۲ ترابیت و …

در خصوص ارزش افزوده ایجاد شده در شرکت سامان سازه غدیر، پروانه زمین سیدخندان اخذ شده و ارزش افزوده ایجاد شده از این محل ۸۰۰ میلیارد تومان بوده و همچنین  مشکلات مربوط به پروژه شهید سلیمانی برطرف شده و در سال جاری این پروژه به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای می‌رسد. میزان ارزش افزوده ایجاد شده از این طریق ۱۹۸ میلیارد تومان می‌باشد.

مدیران شرکت در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی از محل املاک و مستغلات توضیح دادند که اکثر این املاک مشکل سند دارند و در صورتی که حسابرس هم موافقت کنند اما سازمان بورس از ما سند تک برگی املاک را می‌خواهد.

در خصوص بند ۱۱ گزارش حسابرسی با موضوع دانشکده مخابرات توضیح داده شد که ملک موسوم به دانشکده مخابرات و مجتمع دانشگاهی فولاد شهر اصفهان با توجه به تعاملات فی‌مابین با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال مذاکره و پیگیری می‌باشد.

در خصوص بند ۱۲ گزارش حسابرسی توضیح داده شد که زمین ساختمان مرکزی مخابرات منطقه فارس در اجرای اصل ۴۹ تملک شده است و در همین راستا طرح دعوی در دادگستری در حال پیگیری و رسیدگی می‌باشد. در نهایت به ازای هر سهم ۳۰۰ ریال سود تقسیم شد.