مجمع شرکت کارخانجات داروپخش

مجمع عمومی شرکت کارخانجات داروپخش با نماد بورسی دارو با حضور ۸۸٫۲۹ درصد سهامداران تشکیل شد و پس از تصویب صورت‌های مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ مجمع تصویب کرده که به ازای هر سهم ۱۸۰۰ ریال بین سهامداران توزیع شود.

در جریان تصویب صورت‌های مالی سال۹۹ شرکت کارخانجات داروپخش اعلام شد که آخرین افزایش سرمایه شرکت درسال  ۹۹ با ۱۰۰ درصد افزایش به ۱۵۰ میلیارد تومان رسیده است. ارزش بازار شرکت با رشد ۶۳ درصدی از ۳۱۰۰ میلیارد تومان به ۵۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

هیات‌مدیره با ارایه گزارشی از عملکرد شرکت در سال مالی ۹۹ اعلام کرد که تولیدات شرکت در گروه قرص ۲۱٫۳ درصد، کپسول ۳۳٫۲ درصد، آمپول۳۱٫۱ درصد، سرم ۷۹٫۵ درصد، کاتریج ۶٫۴ درصد، شیاف ۳۴٫۵ درصد، پماد، کرم و ژل ۲۷٫۹ درصد، ویال‌های تزریقی ۹۶٫۱ درصد و شربت ۱۱٫۲ درصد رشد داشته است.

جایگاه شرکت در بین شرکت‌های تولیدکننده دارو در حال حاضر بعد از داروسازی عبیدی با ۱۱۵۵۷۲۱۹ میلیون ریال در جایگاه دوم قرار دارد.

هیات‌مدیره با اعلام اینکه شرکت در دو ماهه سال جاری ۷۹ درصد رشد کرده است، عنوان کرد: سهم مقداری فروش شرکت در دو ماه گذشته به ۱۴ درصد رسید؛ سهم ریالی فروش شرکت نیز از ۹٫۲ به ۱۱٫۳۳ درصد رسیده است.

برنامههای آتی

مدیران شرکت با تاکید بر اینکه یکی از حوزه‌هایی که به سودآوری داروپخش کمک می‌کند، فروش است؛ اعلام کردند که شرکت برای افزایش فروش و گرفتن سهم بیشتر از بازار مشکل گواهینامه‌های GNP را حل کرده و برای سه گروه محصولات شرکت هم اکنون گواهینامه GNP دریافت کرده است. این سه گروه عبارتند از: جامدات شامل قرص و کپسول، مایعات و ویال‌های تزریقی هستند.

شرکت اعلام کرد که بر مبنای استراتژی جدید توسعه داروپخش ورود به بازارهای جدید، تولید محصولات جدید در دستور کار است به همین منظور در ۵۵ نوع محصول جدید در سال مالی ۹۹ به تولیدات شرکت اضافه شده و قرار است در سال مالی جاری نیز توسعه محصولات دنبال شود. این محصولات در واحد تحقیقات شرکت اسکیل آپ طراحی شده و ۲۰ محصول برای اولین بار وارد بازار می‌شوند و به نوبت در سال جاری عرضه می‌شوند.

در این راستا، در حوزه محصولات بایوتک قرارداد با سیناژن برای تولید دو محصول جدید هراستو و ریتوکسی مپ بسته شده که قرار است تا تیرماه به بازار عرضه شود.

در حوزه وارات فوریتی نیز داروپخش، اولین مجوز واردات انسولین پن را اخذ کرده و قرار است در ۶ ماهه امسال در صورت تخصیص ارز در حوزه داروهای وارداتی این واردات نیز انجام شود.

مدیران داروپخش با اشاره به قراردادهای برون سازمانی شرکت برای گسترش حوزه تولید به عقد قراردادی برای تولید سافت ژل اشاره کرده و خبر دادند که شرکت در سال مالی جاری تولید محصولات آنتی‌بیوتیک تزریقی را در دستور کار دارد و در این زمینه قرارداد بسته شده و تا تیرماه تولیدات آنتی‌بیوتیک داروپخش وارد بازار می‌شوند. همچنین، برای تولید محصولات هازارد هم قرارداد جدید بسته شده و اولین محصول از این گروه به نام نیوتینیت در بهار امسال وارد بازار شده است.

مدیران شرکت با اشاره به روند رو به رشد بازار داروهای مکمل تصریح کرد: بررسی‌های بازار نشان داد که تحولات رو به رشدی در بازار دارویی مکمل در دنیا رخ داده است، به همین منظور داروپخش نیز یک لاین جدید با برند ویتالمین ایجاد کرده که محصولات آن به زودی وارد بازار دارویی کشور خواهد شد.

هیات‌مدیره در ادامه گزارش عملکرد شرکت در سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۹۹ با اشاره به همه‌گیری بیماری کرونا، تصریح کردند که شرکت در شرایط پیش آمده یک فرصت اقتصادی بدست آورد و تقریبا هم داروها و محصولات جانبی این بیماری را تولید کرده است.

گزارش حسابرس و بازرس قانونی

هیات‌مدیره در باره تذکر حسابرس مستقل درباره تعیین تکلیف بند ۵ گزارش حسابرسی مبنی بر دعوی مطروحه علیه بانک پاسارگاد موضوع تهاتر مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت با بدهی‌های شرکت‌های زیرمجموعه از طریق سند تسویه خزانه نوع دوم پاسخ داد: بانک زیر بار تعهدات خود نمی‌رود. البته پیگیری‌ها در این رابطه ادامه دارد. درباره این پرونده دو حالت پیش‌بینی کرده‌ایم؛ یا باید اسناد خزانه را باطل یا شکایت کنیم که این اقدام انجام شده و نتیجه رای اولیه دادگاه به نفع ما صادر شده است.

مدیران شرکت همچنین درباره تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام نیز اعلام کردند که شرکت دو پروژه نیمه‌تمام داشته که پایان یافته است. از این دو پروژه یک پروژه مربوط به تولید سرم‌ها بوده که منتظر شرکت چینی جهت تایید نهایی و نصب دستگاه‌ها را است.

سوال سهامداران

هیات‌مدیره شرکت درباره سوال سهامداران مبنی بر ضعف بازارگردانی شرکت در بورس، پاسخ داد: شرکت بر مبنای آیین‌نامه شرکت‌های زیرمجموعه شستا در بورس عمل کرده است. بر این اساس نیز ۶۰۰ میلیارد تومان منابع برای حمایت از سهم تزریق شده و همچنین یک مقدار سهم هم به بازارگردان داده شده و بیش از این شرکت توانی برای تزریق منابع در راستای حفظ سهم ندارد.

مدیرعامل داروپخش در پاسخ به انتقادات و سوالات مطرح شده در خصوص افزایش هزینه‌های شرکت در سال مالی گذشته، عنوان کرد: کارخانجات داروپخش در دوران گذار است. ۵۵ محصول جدید در سال گذشته ارایه کردیم و ورود محصولات جدید هزینه در بر داشته است. البته باید از هزینه‌های جاری کم کنیم تا منافع به شرکت برگردد و محصولات جدید ارایه شود. در سال گذشته برخی از اقلام دارویی به ارز  نیمایی تبدیل شده و به همین دلیل افزایش هزینه‌های مالی اتفاق افتاده است.

دلیل دیگر افزایش هزینه‌های مالی خریدهای خارجی شرکت بود که قبلا به صورت مدت‌دار انجام می‌شد اما اکنون باید همه نقدا پرداخت انجام شود. از سویی به دلیل تحریم‌ها هزینه خریدهای خارجی بالا رفته است. بخشی از علت افزایش هزینه‌های مالی مربوط به هزینه ذخیره مواد و مواد بین راهی است که این موضوع پشتوانه قوی برای داروپخش است. ما ناچاریم به دلیل تحریم‌ها خریدهای کلی برای شش ماه بعدی انجام بدهیم.

مدیرعامل شرکت درباره تولید سرم نیز گفت: تولید سرم در سال ۹۹ با افزایش ۷۹ درصدی ظرفیت تولید به ۲۹ میلیون لیتر رسید که این رقم در سال مالی ۹۸ به میزان ۱۵ میلیون لیتر بوده است. اگر شرکت چینی سریع‌تر خط تولید جدید تولید سرم را تایید کند، ظرفیت تولید افزایش یافته و به ۱۰۰ میلیون لیتر سرم در سال خواهد رسید.

وی درباره حاشیه سود تولید سرم نیز گفت: افزایش قیمت مورد تایید سازمان غذا و دارو برای سرم حاشیه سود ۱۱ درصدی ایجاد می‌کند. در حال حاضر میانگین سرم نیم لیتری ۵۶۰۰  و سرم یک لیتری ۱۰۲۰۰ از درب کارخانه است که با افزایش قیمت‌ها سرم نیم لیتری به ۸۶۰۰  و یک لیتر ۱۱۲۰۰ خواهد شد. دو شرکت داروپخش و شهید قاضی ۹۰ درصد بازار سرم کشور را در اختیار دارند. در حال رایزنی با سازمان غذا و دارو هستیم که قیمت سرم یک لیتری افزایش یابد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از خطوط اصلی تولید داروپخش شربت است. داروپخش هم مثل سایر تولیدکننده‌های شربت به دلیل پاندومی کرونا با مشکل جدی فروش مواجه شد. الان رقبای ما شربت‌ها را با جایزه می‌فروشند. بنابراین ما مجبور به رقابت هستیم و ناچاریم جایزه بدهیم. این جایزه ۵۰ درصد در نظر گرفته شده است.