گزارش مجمع شرکت داروسازی سبحان آنکولوژی

مجمع عمومی سالانه شرکت داروسازی سبحان آنکولوژی با نماد «دسانکو» سه شنبه ۱۱ خرداد با حضور  ۷۵٫۷۷ درصد سهامداران تشکیل شد و مجمع برای سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ به میزان ۴۰ تومان سود به ازای هر سهم مصوب کرد.

در جریان جلسه مجمع دسانکو گزارشی از فعالیت‌های شرکت ارایه و بر مبنای آن اعلام گردید که شرکت در جریان فعالیت خود در سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۹۹ رشد ۱۲۳ درصدی در سود خالص را محقق کرد.

در این جلسه اعلام شد که شرکت در سال مالی گذشته دو محصول رمدسیویر و فاویپیراویر را تولید کرده است که داروی رمدسیور حاشیه سود ۲۲ درصدی برای شرکت به همراه داشته است.

ترکیب سهامداران دسانکو را هلدینگ سبحان دارو با ۶۰ درصد سهم،پخش البرز با ۱۴ درصد و سایر سهامداران ۲۶ درصد تشکیل می‌دهند.

همچنین اعلام شد که پروانه شرکت از آنکولوژی به داروهای آزاد هم در سال مالی گذشته تبدیل شده است و شرکت هم اکنون تمام مجوزهای لازم برای تولید داروهای خاص را در اختیار دارد.

هیات‌مدیره در گزارش خود اعلام کرد که این شرکت در سال مالی گذشته علاوه بر تولید محصولات ویژه کرونا با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن، نصب دستگاه مایع‌سوز را اجرایی کرده و در زمینه محیط زیست که در معرض زیان ۴ میلیاردی بوده نیز با راه‌اندازی دستگاه چیلر این مشکل را حل کرده است. همچنین با کسب ۲۵ پروانه جدید مجموع پروانه‌های تولید دارو شرکت به ۶۰ پروانه رسیده است.

هیات‌مدیره اعلام کرد که با تولید محصولات جدید ۲۶۰ میلیارد فروش مازاد ایجاد کرد که ۶۴ درصد بودجه این شرکت در سال مالی گذشته از طریق محصولات جدید تامین شده و پیش‌بینی کرد که در سال جاری نیز به همین نسبت این بودجه تامین شود.

در جریان مجمع همچنین اعلام شد که به دلیل تغییر نوع داروهای سرطانی از داروهای تزریقی و مایع به سمت داروهای جامد، شرکت همزمان تغییراتی در خط تولید خود برای تولید محصولات جامع داده است.

هیات‌مدیره در ادامه اعلام کرد که سال گذشته شرکت در زمینه صادرات به رشد ۴۲۵ درصدی رسیده و برنامه‌های خود را برای توسعه بازار و صادرات به کشورهای خاورمیانه در دستور کار دارد.

گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی

هیات‌مدیره در پاسخ به ایرادات اعلام شده از سوی حسابرس مستقل و بازرش قانونی درباره دلیل ثابت ماندن قیمت داروهای ضد سرطان عنوان کرد که در حال حاضر حاشیه سود این محصولات از ۷ به ۱۰ درصد رسیده و با توجه به اینکه سازمان غذا و دارو امکان افزایش نرخ برای داروها را نمی‌دهد، این افزایش در حال حاضر به تصویب نرسیده است.

هیات‌مدیره در عین حال ابراز امیدواری کرد که با توسعه بازارهای صادراتی بخشی از سود مورد انتظار با توجه به افزایش ظرفیت‌های نصب شده، از این طریق ایجاد شود.

هیات‌مدیره درباره دلیل بیمه نبودن صندوق سرمایه‌گذاری شرکت نیز گفت عمدتا شرکت‌ها صندوق‌ها را بیمه نمی‌کنند.

در گزارش حسابرس مستقل عنوان شد که فروش شرکت در سال گذشته توسط ۴ شرکت انجام شده که هیات‌مدیره در پاسخ تصریح کرد که وزارت بهداشت مشخص کرده که پخش داروهای رمدسیور از طریق این شرکت‌ها انجام شود که یکی از این شرکت‌ها پخش البرز است که زیرمجموعه هلدینگ سبحان داروست.

سوالات سهامداران

هیات‌مدیره در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دلیل دیر پرداخت شدن سود عنوان کرد: در این زمینه پیگیری‌ها لازم انجام شده و تلاش می‌شود از طریق سامانه سجام این امر اجرایی شود.

پاسخ هیات‌مدیره به این سوال که چرا در دوران ریزش سهم، بازارگردان از سهم حمایت نکرد، تاکید بر این نکته بود که بخشی از ریزش‌های سهم ناشی از کلیت بازار بود با این حال شرکت برای حمایت از سهم ۳۵۰ میلیارد تومان از محل صندوق سرمایه شرکت برای حفظ قیمت سهم هزینه کرده است. برای حمایت از سهم نیز مذاکراتی با برخی بانک‌ها برای دریافت تسهیلات در جهت بازارگردانی انجام شده و تلاش شرکت بر این است که سهم تقویت شود.

هیات‌مدیره تاکید کرد که شرکت تا حدودی می‌تواند قیمت سهم را در تابلو حمایت کند زیرا اولویت این است که منابع موجود در شرکت صرف خرید مواد اولیه کند.