گزارش مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ایران دارو

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ایران دارو (دیران) در یازدهم اردیبهشت ۱۴۰۰ با حضور ۵۳٫۹۶ درصد سهامداران رسمیت یافت و برگزار گردید.

در این جلسه، ابتدا در چند بند از اساسنامه شرکت تغییراتی تصویب شد که مهمترین آنها:

بند الف:

تأسیس هر قسم کارخانه یا موسسه برای تهیه و تولید، خرید و فروش و توزیع محصولات دارویی، انسانی و دامی، غذایی، شیمیایی، آرایشی و بهداشتی، کشاورزی، کیت‌های تشخیص طبی و مواد اولیه و بسته‌بندی مورد استفاده در صنایع فوق‌الذکر (اضافه شدن گروه محصولات رژیمی و همچنین امکان فعالیت در حوزه تجهیزات پزشکی به این قسمت از اساسنامه)

بند ب:

ساخت و وارد کردن ماشین‌آلات مربوط به تولید و اصلاح و یا تغییر صنعتی مواد، همچنین وارد کردن لوازم بسته‌بندی مورد استفاده در صنایع. (اضافه شدن امکان واردات مواد اولیه و داروهای ساخته شده، مکمل‌ها، تجهیزات پزشکی و امکان اخذ نمایندگی از هریک از شرکت‌های موارد فوق و فعالیت در راستای آن به این قسمت)

پس از تصویب موارد فوق، درخصوص موضوع افزایش سرمایه ۵۱٫۷ درصدی شرکت به میزان ۳۰۰۰۰۰ میلیون ریال از محل مطالبات و آورده، رای‌گیری و این موضوع نیز تصویب شد.

سرمایه فعلی ۵۸۰۰۰۰میلیون ریال

مبلغ افزایش سرمایه ۳۰۰۰۰۰ میلیون ریال

سرمایه پس از افزایش سرمایه ۸۸۰۰۰۰ میلیون ریال

همچنین شرکت اعلام کرد از کل مبلغ افزایش سرمایه ۵۰۰۰۰ میلیون ریال را صرف خرید تجهیزات (دستگاه کارتونیگ بطری) و مابقی (۲۵۰۰۰۰میلیون ریال) را صرف سرمایه در گردش و خرید مواد اولیه (پوکه، منیزیم اکساید ویتامین A و لیدوکایین) خواهد کرد.

پاسخ شرکت درخصوص سوال سهامداران در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ازریابی:

شرکت در این خصوص نظر مثبتی دارد و درخواست خود را مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی زمین کارخانه و ماشین‌آلات به سهامدار عمده ابلاغ کرده و این موضوع فعلا در فاز کارشناسی است. در صورت موافقت سهامدار عمده و عدم وجود موانع، این موضوع در آینده اتفاق خواهد افتاد.