گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان شاهرود

مجمع عمومی عادی سالیانه سیمان شاهرود (نماد سرود) با ۵۴ درصد سهامداران روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت به صورت آنلاین و حضوری برگزار شد.

در دستور جلسه این مجمع، گزارش هیات‌مدیره در سال مالی ۱۳۹۹ ارایه شد. مجمع تصویب کرد که با توجه به ۱۸۶ میلیارد تومان سود انباشته شرکت در سال ۹۹، ۹۰ درصد این میزان که مبلغ ۲۰۷ تومان به ازای هر سهم است، تقسیم سود انجام شود.

براساس گزارش هیات‌مدیره، سیمان شاهرود در سال مالی گذشته یک میلیون و ۷۴۰ هزار تن کلینکر و یک میلیون و ۶۲۸ هزار تن سیمان تولید کرده است.

براین اساس سود عملیاتی شرکت نسبت به سال مالی ۹۸ به میزان ۲۴۷ درصد افزایش یافته و حقوق صاحبان سهام در سال مالی ۹۹ به میزان ۸۸ درصد رشد کرده است.

در ادامه این مجمع، هیات‌مدیره از قراردادهای فروش صادراتی به دو کشور سومالی و روسیه خبر دادند و حجم قرارداد صادرات سیمان به سومالی ۵۰ هزار تن اعلام شد. همچنین اعلام شد که صادرات به ترکمنستان به دلیل بسته شدن مرزها ناشی از پاندومی کرونا، بعد از ۵ ماه توقف، مجددا آغاز شده است.

سوآپ مالی، موضوع دیگری بود که هیات‌مدیره شرکت خبر داد. براساس اعلام مدیرعامل شرکت، سال گذشته ۱۲۹ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ  ۱۸ درصد دریافت شده که بخش اعظم آن در صندوق‌های بورسی سرمایه‌گذاری شده و بخش دیگری هم بصورت سپرده بانکی نگهداری می‌شود.

در ادامه گزارش هیات‌مدیره از خرید پاکت سیمان و آجرنسوز در اواخر سال گذشته خبر دادند. به گفته رییس هیات‌مدیره با خرید ۱۴ میلیون پاکت به قیمت سال ۹۹ شرکت، ۱۲۰۰ تومان در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده است.

همچنین اعلام شد که برنامه سیمان شاهرود برای عرضه سیمان در بورس کالا با تبعیت از برنامه همه شرکت‌های هلدینگ سیمان تامین خواهد بود. براین اساس مقرر شده است که علاوه بر فروش سیمان بصورت اینترنتی موضوع عرضه در بورس کالا نیز دنبال شود.

هیات‌مدیره در پاسخ به سوال سهامداران درباره برنامه تجدید ارزیابی اعلام کرد: با توجه به اینکه برنامه تجدید ارزیابی در شرکت‌های شستا درجریان است، کمیته‌ای به این منظور تشکیل شده و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در حال پیگیری است.