گزارش مجمع شرکت آلومتک

گزارش مجمع شرکت آلومتک
مجمع عمومی عادی سالانه شرکت آلومتک با نماد بورسی فالووم منتهی به سال مالی اسفند ۱۳۹۹ با حضور حداکثر سهامداران برگزار و از ۱۰۶۰ ریال سود خالص هر سهم، ۶۷ ریال سود به ازای هر سهم تقسیم شد.
شرکت آلومتک حدود ۸۰۰۰ تن تولید داشته که در بازه ۵ ساله با روند فزاینده‌ای بیش از ۶ برابر شده است.
از نکات مهم این مجمع می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
۱-اجرای بازسازی کوره اصلی شرکت و آماده بودن ماشین‌آلات و تجهیزات به جهت شروع فرآیند تولید.
۲-دریافت ۱۵ تاییدیه از شرکت توانیر و ۴ تاییدیه تست بین‌الملی برای محصولات این شرکت.
۳-قسمت عمده سود کسب شده از تولید ۱۵۰۰ تن محصول هادی‌های آلیاژی بوده و تلاش بر این است که در سبد محصول و بازاریابی و مناقصات از این ترکیب محصول استفاده کند.
۴-شرکت قصد اجرای سیاست بازیافت ضایعات و استحصال آلومنیوم و استفاده در تولید هادی‌های آلیاژی را دارد.
در خصوص عملکرد بین‌المللی شرکت در فروش و بازاریابی می‌توان به صادرات ۸ میلیارد یورویی به کشور ارمنستان
اشاره کرد.
از مهمترین نکات مجمع نیز به این مورد اشاره شد که انجام کامل تکالیف مجمع سال قبل و مرتفع کردن تمامی بندهای حسابرسی سال قبل است و در این خصوص تلاش‌های حقوقی مثمر به ثمری صورت گرفته است.
همچنین شرکت درخصوص رکود شدید در ۶ ماهه دوم ۹۹ در قراردادها و مناقصات بوجود آمده ابراز نگرانی کرد زیرا با توجه به کسری بودجه دولت، وزارت نیرو پروژه‌ای ارائه نمی‌کرد و در حال حاضر قراردادهایی که در جریان هستند قراردادهای سابق شرکت می‌باشند.
به همین دلیل و محقق نشدن مطالبات و همچنین نرخ جهانی آلومنیوم که ۲۴۰۰ دلار شده، موجب کاهش قدرت خرید شده است.
در پایان این مجمع سوالاتی در خصوص ورود شرکت به بازار بالاتر مطرح شد که پاسخ ذیل عنوان شد:
شرایط و حداقل‌های مورد نیاز در حال بررسی و مرتفع شدن است همچنین قبلا در سال ۹۸ شرکت ۲۷ میلیارد تومان زیان انباشته داشته که امسال ۴۹ میلیارد تومان سود انباشته وجود دارد. تقریبا موانع مرتفع شده‌اند و شرکت در حال انجام این موضوع می‌باشد.
در پاسخ به سوال مبنی بر چگونگی مبحث هزینه‌های مالی نیز شرکت اعلام کرد که در قبال مطالبات از شرکت برق اسناد خزانه دریافت کرده و برای نقد کردن این اسناد و اوراق متحمل هزینه‌های مالی شده است.
در خصوص تقسیم سود شرکت نیز مقرر شد که از ۱۰۶۰ ریال سود خالص هر سهم، ۶۷ ریال سود به ازای هر سهم تقسیم شود. همچنین دلیل درصد پایین تقسیم سود، باتوجه موارد گفته شده نیاز شرکت به منابع مالی عنوان شد .