گزارش مجمع شرکت لوازم خانگی پارس

مجمع عادی عمومی  سالیانه شرکت لوازم خانگی پارس با نماد لخانه با حضور حداکثری سهامداران برگزار و به ازای هرسهم ۱۰۰۵ ریال سود تقسیم شد.

هیئت مدیره با قرائت گزارش فعالیت ۱۲ ماهه شرکت بیان کرد که فروش شرکت با ۱۰۷ درصد افزایش به ۵۸۵ میلیارد تومان و سود خالص شرکت با ۶۰ درصد رشد به مبلغ ۴۸ میلیارد تومان رسیده است.

همچنین در سال مورد گزارش با وجود مشکلات فراوان برای تهیه مواد اولیه و… تولید شرکت ۲۱ درصد افزایش مقداری داشته و از ۱۱۵هزار دستگاه در سال ۹۸ به ۱۴۰ هزار دستگاه در سال ۹۹ رسیده است که این افزایش عمدتا مربوط به لوازم برودتی بوده است. شرکت تغییرات ظاهری محصولات و همچنین اضافه کردن ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی به سبد محصولات را مهم ترین برنامه های شرکت برای سال ۱۴۰۰عنوان کرد.

هیئت مدیره در پاسخ به بند حسابرسی مربوط به عدم اخذ سند برای زمین‌های خریداری شده پاسخ داد که اقدامات لازم جهت اخذ سند برای ۵۹۹۵۸ متر زمین خریداری شده از شرکت شهرک‌های صنعتی البرز در مرحله اقدام و در مراحل نهایی اخذ سند می‌باشد.

در خصوص پرونده‌های قضایی شرکت،اعلام شد که در حال حاضر ۴۰ پرونده در جریان وجود دارد که از این تعداد ،در ۸ پرونده خواهان هستیم و تقریبا احکام صادر شده و در باقی پرونده‌های که خوانده هستیم مبالغ بسیار ناچیز است.

جهت جلوگیری از بروز این موارد شرکت سیاست نقد فروشی را اعمال میکند و با دریافت چک از عاملیت‌های فروش و پاس شدن این چک ها اقدام به تحویل محصول می‌نماید.

در ادامه سوالاتی در خصوص شرکت مطرح شد که به شرح زیر می‌باشد:

سوال در خصوص ارتقای بازار شرکت در سازمان بورس:

نماینده شرکت پاسخ داد شرکت در حال رعایت الزامات و کسب شرایط برای این موضوع است .

در خصوص طرح های توسعه شرکت توضیح دهید:

نماینده شرکت پاسخ داد :شرکت در حال انجام مذاکره برای جذب سرمایه گذار جهت راه اندازی خط تولید لباسشویی و ظرفشویی پارس است و امیدواریم در سال ۱۴۰۰ شاهد بهره برداری و عرضه این اقلام در بازار باشیم.

در خصوص آخرین وضعیت افزایش سرمایه در جریان و زمان ثبت :

نماینده شرکت پاسخ داد :شرکت در حال حاضر افزایش سرمایه ۴۳ میلیاردی را در جریان دارد که پیشبینی میشود ظرف ۲ ماه آینده با حراج باقی مانده حق تقدم های اعمال نشده ،این افزایش سرمایه به سرانجام برسد.(سرمایه فعلی شرکت ۴۴ میلیارد تومان است.

در خصوص بازارگردان و وضعیت تابلو سهم توضیح دهید.

صندوق بازار گردانی صباگستر جهت بازار گردانی سهم از جانب سهامدار عمده تعیین شده و شارژ شده و متعهد است روزانه ۲۶۰هزار سهم خرید و فروش کند و تابدینجا بالغ بر ۳ میلیون سهم خریده اما شرایط کلی بازار اجازه اقدامات بیشتر را نمی‌دهد.

در پایان با تقسیم ۹۲ درصد سود شرکت ،به ازای هر سهم ۱۰۰۵ ریال سود تقسیم شد.