گزارش مجمع شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید

مجمع عادی سالیانه شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با نماد «وامید» با حضور ۹۳ درصد از سهامداران تشکیل و به ازای هر سهم، ۱۳۰ تومان سود توزیع شد.

ترکیب پرتفوی شرکت سرمایه‌گذاری امید بدین صورت است که ۶۵ درصد را در صنعت سنگ‌آهن و فولاد سرمایه‌گذاری کرده است. ۱۶۰ درصد در شرکت‌های سرمایه‌گذاری و واسطه‌گری مالی، ۵ درصد نیروگاه و مابقی در بقیه صنایع سرمایه‌گذاری کرده است.

شرکت قصد عرضه چند شرکت موجود در پرتفوی غیربورسی خود را دارد که سه عدد از آنها به ترتیب شرکت مخازن گاز طبیعی آسیاناما، شرکت پترو امید آسیا و هلدینگ ساختمانی سپه در نیمه اول سال ۱۴۰۰ در بازار عرضه شده و سایر آنها از جمله قطعات نسوز و شرکت یزد سفالین در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ در بازار سرمایه عرضه می‌شوند.

به گفته مدیران شرکت، با عرضه شرکت‌های موجود در پرتفوی غیربورسی، بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان به ارزش شرکت اضافه می‌شود.

یکی از طرح‌های شرکت، احداث مخازن ذخیره‌سازی جاسک است که پیشرفت این پروژه در حال حاضر ۴۴ درصد می‌باشد. به گفته مدیران شرکت تعداد ۲ مخزن از این پروژه را آماده کرده و ۲ مخزن دیگر هم تا پایان تیر ماه آماده می‌شود. در نیمه دوم خرداد ماه نیز قرار است فاز اول پروژه خط لوله گوره به جاسک افتتاح و بدین ترتیب از مخازن ساخته شده شرکت نیز رونمایی می‌شود.

شرکت ملی نفت پروژه ۴ میلیون تنی مخازن گوره را به شرکت پتروآسامید واگذار کرده است.

شرکت کویر تایر از زیرمجموعه‌های بورسی شرکت سرمایه‌گذاری امید است که پروژه افزایش ظرفیت ۱۴ هزار تنی تایر سواری را در برنامه‌های خود دارد. پیشرفت کنونی این پروژه ۱۷٫۲۶ درصد است. این شرکت طرح تولید ماشین‌های سنگین با ظرفیت ۵۰ هزار تن را نیز در برنامه‌های خود دارد.

مدیران شرکت چادرملو هم در خصوص عملکرد شرکت توضیحاتی را ارائه دادند از جمله :

در سال گذشته توانستند ظرفیت تولید کنسانتره را ۲۰ درصد افزایش دهند. امسال هم قصد دارند که ظرفیت تولید شمش را به میزان ۲۰ درصد افزایش دهند.

در خصوص معدن D19 گفته شد که از ۲۰ روز آینده باطله‌برداری را همزمان شروع می‌کنند. این معدن بالغ بر ۱۰۰ میلیون تن ذخیره معدنی دارد. همچنین گفته شد که در ۳۰۰ کیلومتری اطراف معدن فعلی مطالعات ژئوفیزیکی صورت پذیرفته که به نتیجه‌های خوبی هم رسیدند.

به تازگی کارخانه احداث تولید کنسانتره بهاباد را با ظرفیت ۴ میلیون تن با مشارکت شرکت غدیر را کلنگ‌زنی کردند. سهم شرکت ۶۵ درصد و سهم غدیر ۳۵ درصد است.

شرکت طرح‌هایی در زمینه آهن اسفنجی، گندله و فروسیلیکو منگنز و همچنین دو طرح تولید ورق به ظرفیت ۱٫۵ میلیون تن، در دست احداث دارد.

علاوه بر این، در حوزه حمل و نقل ریلی شرکتی با سرمایه‌گذاری امید تاسیس کردند. قراردادی هم با ماشین‌سازی اراک در جهت مهندسی معکوس تولید ماشین‌آلات حفاری بسته‌اند. در نهایت به ازای هر سهم ۱۳۰ تومان سود توزیع شد.