گزارش مجمع شرکت مديريت سرمايه‌گذاري کوثر بهمن

در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت مديريت سرمايه‌گذاري کوثر بهمن  با نماد وکبهمن با حضور سهامداران برگزار شد و به میزان ۴۴۰ریال سود به ازای هر سهم مقرر شد.

در فرآیند بررسی صورت‌های مالی شرکت نماینده هیات مدیره ضمن بر شمردن سهامداران اصلی شرکت تصریح کرد: شرکت در سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ افزایش سود ۲۷ درصدی را محقق کرده است.

دارایی‌های این شرکت در سال مالی ۹۹ به میزان ۱۶۴ درصد نسبت به سال مالی ۹۸ افزایش یافته است و سرمایه شرکت از ۲۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۴۱۰۰ میلیارد تومان در پایان سال ۹۹ رسیده است.

نماینده هیات مدیره در این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد این شرکت در سال مالی ۹۹ اعلام کرد: ارزش بازار شرکت در سال ۹۹ جهش یافته که دلیل آن شرایط بازار بوده است.این شرکت در حوزه فلزات اساسی رشد ۱۰۴۰ درصدی را نیز ثبت کرده است.

نماینده هیات مدیره همچنین در ادامه با تاکید بر اینکه در جریان ریزش های بازار سرمایه شرکت کاهش قابل توجهی نداشته است،بیان کرد: ارزش روز دارایی‌های شرکت در فولاد کاوه یکی از سرمایه‌گذاری‌های موفق ما بوده است.

در این گزارش تاکید شد که وکبهمن در سال مالی گذشته ۲۰ میلیارد از بدهی‌هایی خود را تسویه کرده است.

در خصوص NAV نماد وکبهمن هیات مدیره شرکت اعلام کرد:

که بررسی روند رشد شرکت نشان می‌دهد که NAV نماد وکبهمن  از سال ۹۶ تاکنون رشد ۷٫۵ برابری را ثبت کرده است.به طوری که جایگاه شرکت در فرابورس با ارزش بازار ۴۹۰۰ میلیارد تومان به رتبه دوم صعود کرده است.

برنامه‌های آتی:

نماینده هیات مدیره درباره برنامه‌ها و پروژه‌های آتی شرکت نیز اعلام کرد شرکت تصمیم دارد با تاسیس شرکت سبد گردان،صندوق سرمایه گذاری ، تامین سرمایه بازار خود را گسترش بدهد.

همچنین شرکت تصمیم دارد، سرمایه‌گذاری در شرکت‌های مرتبط با فعالیت‌های بانکی جهت تکمیل زنجیره ارزش سهامدار عمده،پایش پرتفوی سهام با هدف کاهش ریسک و افزایش بازدهی سرمایه‌گذاری،سرمایه‌گذاری در ابزارهای  نوین مثل اختیار معامله،آتی و اوراق بدهی،سرمایه گذاری در شرکت‌های دانش بنیان و  مشارکت در طرح‌های سرمایه‌گذاری را به عنوان‌های آتی در دستور کار خود قرار دهد.

گزارش بازرس قانونی و حسابرس

در گزارش حسابرس درخصوص عدم رعایت اصول حاکمیت شرکتی گزارش داده شد که مدیرعامل شرکت در پاسخ به ایران حسابرس درباره عدم رعایت حاکمیت شرکتی،اظهارداشت: شرکت در ۱۹ آذر سال ۹۹ وارد  بورس شده است. از آنجا که  قوانین جدید، پیچیده ای است،تلاش شد که در امیدنامه این موارد رعایت شود.درباره اطلاعات نهاییکه جز ایرادات حسابرس اعلام شده،همه را در امیدنامه  شده و این اطلاعات تاکنون تغییر نکرده است.

سوال سهامداران:

مدیرعامل شرکت در پاسخ به سئوال سهامداران مبنی بر اینکه برنامه شرکت برای حمایت از سهم در تابلو بورس چیست،عنوان کرد: تاکنون بازارگردان ۱٫۵ درصد سهم را از بازار جمع کرده است.برنامه این است که بازارگردان در این زمینه فعال‌تر شود.

سوال دیگر سهامداران درخواست برای تغییر سال مالی وکبهمن بود که مدیرعامل شرکت تصریح کرد به این دلیل که این شرکت هلدینگ نیست لذا مشکلی برای شناسایی سود شرکت‌ها ندارد و از این نظر ضرورتی دیده نمی شود.