گزارش مجمع شرکت گروه صنعتي بارز

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گروه صنعتی بارز با نماد بورسی «پکرمان» با حضور ۸۴٫۲ درصد سهامداران برگزار شد و هیات‌مدیره پس از تصویب صورت‌های مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ مصوب کرد که به ازای هر سهم ۲۴۵۰ ریال سود بین سهامداران توزیع شود.

شرکت اعلام کرد که در صورت تایید سهامدار عمده-گروه توسعه ملی- برنامه افزایش سرمایه را در دستور کار دارد.

در جریان بررسی صورت‌های مالی هیات‌مدیره با ارایه گزارشی از عملکرد شرکت در سال مالی ۹۹ اعلام کرد: گروه صنعتی بارز هم اکنون ۴۶ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد و بزرگترین تایرساز کشور است. شرکت در سال ۱۳۹۹ به میزان ۱۳۱ هزار تن تولید( وزنی) داشته و برای نوزدهمین سال متوالی رتبه یک بالاترین میزان تولید را در کل کشور حفظ کرده است.

شرکت همچنین با فروش ۳۳۰۰ میلیارد تومان و فروش تلفیقی ۴۶۰۰ میلیارد تومان سال مالی گذشته را به پایان رسانده است.

سود خالص گروه صنعتی بارز براساس گزارش هیات‌مدیره در سال مالی ۱۳۹۹ به میزان ۶۶۵ میلیارد تومان بوده و سود تلفیقی گروه ۷۱۸ میلیارد تومان بدست آمده است.

شرکت در سال گذشته ۶ محصول جدید تولید کرده که یک مورد آن مربوط به لاستیک کشاورزی بوده که به سبد تولید شرکت اضافه شده است.

شرکت‌های زیرمجموعه بارز در سال مالی ۹۹ به شرح زیر است:

 

عملکرد ۹۹

در سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹، میزان تولید خودرو در داخل کشور نزدیک به یک میلیون دستگاه در سال بود. در سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که تامین لاستیک از تولیدکنندگان به ۳ برابر افزایش یابد. تایرسازان در تلاش هستند که در سال ۱۴۰۰ واردات مجوز نگیرد و تولید داخل تقویت شود؛ ضمن اینکه صادرات با تضمین رفع نیاز بازار داخل اجرایی شود.

از سال ۹۶ که لاستیک بارز کردستان به تولیدکنندگان تایر کشور پیوسته است، نقش بسزایی در افزایش تولید در گروه صنعتی بارز ایفا کرده و باعث شده که روند تولید بارز صعودی شود.

هیات‌مدیره اعلام کرد که روند فروش شرکت در سال جاری نیز مثبت بوده و در دو ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰  فروش گروه صنعتی بارز از مرز هزار میلیارد تومان رد شده است. این در حالی است که به گفته مدیران بارز، بازار ۱۴۰۰ بازار خوبی نبوده و ارز ۴۲۰۰ به تولیدکننده تعلق نگرفته است.

شرکت در خرداد ۱۴۰۰ بالغ بر ۶۶۴ میلیارد تومان فروش را ثبت کرده است که ۳۲ درصد بایاس و ۲۵ درصد رادیال باری و ۳۷ درصد رادیال سواری و ۶ درصد سایر مثل تیوپ و نوار بوده است.

بیشترین فروش مربوط به رادیال سواری است.

دستاوردهای گروه در سال ۹۹:

هیات‌مدیره اعلام کرد که شرکت در سال مالی ۹۹ به میزان  ۲۳ درصد رشد تولید نسبت به سال ۹۸ ثبت شده است. در سه ماهه ابتدایی سال جاری هم با وجود محدودیت‌ها علاوه بر اینکه رقم فروش از ۱۶۰۰ میلیارد تومان گذشته، رشد تولید استمرار داشته است.

در سال مالی ۹۹ تحقق ۴۶۰۰ میلیارد تومان درآمد عملیاتی شرکت، معادل ۱۰۱ درصد رشد، ۱۰۰۰ میلیارد تومان سود عملیاتی معادل ۲۰۰ درصد رشد و ۷۱۸ میلیارد تومان سود خالص معادل ۲۸۸ درصد رشد نسبت به سال مالی ۹۸ در سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ در عملکرد این شرکت ثبت شده است.

برنامه‌های آتی شرکت

شرکت اعلام کرد که طراحی ۱۲ محصول جدید که بخشی به تولید انبوه رسیده و بخشی نیز در شرف رسیدن به تولید انبوه است، انجام شده است. به گفته مدیران شرکت برخی محصولات امسال به تولید می‌رسند. از جمله تایرUHP و رادیال واید ویس از جمله این محصولات جدید است.

برنامه تولید لاستیک سبک مطابق با برنامه‌های فناوری‌های نو، ارتقا سطح کنترل در آزمایشگاه‌ها، تولید فعالیت‌های تحقیقاتی و نوآورانه از دیگر برنامه‌های بارز است.

افزایش ظرفیت ۴۴ هزارتنی در بارز کرمان در سه فاز طراحی شده که یک فاز آن اجرایی شده است. اجرای پروژه استیل کورد سیرجان و لاستیک بارز لرستان از دیگر برنامه‌های شرکت است که در مراحل تکمیلی تصویب پروژه قرار دارد.

مجموع تولید گروه صنعتی بارز در سال ۹۹ به ۱۲۵ هزار تن رسیده است؛ هم اکنون تولید گروه صنعتی بارز بالغ بر ۱۳۰ هزار تن بوده و برنامه تولید ۱۹۰ هزار تن برای ۱۴۰۵ در دستور کار شرکت قرار دارد.

نکات حسابرس مستقل و بازرس قانونی

حسابرس گروه صنعتی بارز را برای سومین سال مشمول گزارش مقبول اعلام کرد.

هیات‌مدیره درخصوص تذکر حسابرس در خصوص مالیات بر ارزش افزوده این شرکت اعلام کرد از ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعلام شده به میزان ۶ میلیارد آن متعلق به بارز کردستان بوده که این مالیات هم مربوط به سال ۹۷ است که سال ۹۹ رسیدگی شده است. ۹۵ درصد این ارقام حذف می‌شود.

هیات‌مدیره در خصوص بند ۶ گزارش حسابرسی در خصوص دریافت وام برای واردات ماشین‌آلات عنوان کرد: قرارداد اولیه ۹۴ میلیون یورو از بانک صنعت و معدن برای لاستیک کردستان انجام شده بود که بخشی به دلیل مشکلات تحریم عدم تعهد شد و در نهایت ۸۸ میلیون یورو خریداری شد. چون بازپرداخت باید ارزی صورت می‌گرفت و پیش‌بینی ما  باپرداخت از محل صادرات بود و صادرات با تصمیم وزارت صمت در سال گذشته ممنوع شد، لذا به دلیل عدم دسترسی به منابع ارزی، با ستاد رفع موانع تولید توافق شد که تا زمان برای تسویه ارزی مشخص نشود و همچنین بانک از هرگونه انتقال اجرایی به سرفصل بدهی‌های معوق خودداری کند. این بدهی ریسکی برای شرکت ندارد و بهره آن ۵ درصدی است. تا کنون باید ۳۰ میلیون یورو پرداخت می‌شد که با گرفتن مصوبه ستاد رفع موانع تولید، جریمه و معوق به شرکت تعلق نگرفته است.

سوال سهامداران

هیات مدیره در پاسخ به این سوال که تناقض بین منافع شرکت برای صادرات و ممنوعیت واردات در گزارش هیات‌مدیره و پاسخ به سوالات حسابرسی مطرح شد، عنوان کرد: ممنوعیت واردات در همه سایزها و انواع آن مدنظر نیست؛ عدم واردات در برخی از سایزها مدنظر است. کارهای مربوط به صادرات تایرهای کشاورزی و برخی از انواع سواری حدود یک ماه پیش انجام شده و بزودی اجرایی می‌شود. در سایزهایی که مازاد نیاز بازارداخل تولید داریم درخواست صادرات ارایه کرده‌ایم. بازار داخل را تضمین می‌کنیم. از آنجا که بارز می‌تواند برخی از تایرها  را هم وارد کند، بنابراین واردات باید در سایزها و انواعی که تولید نمی‌شود ادامه داشته باشد و صادرات نیز مختص به تولیداتی باشد که مازاد تولید در آنها وجود دارد.

شرکت در خصوص افزایش قیمت محصولات نیز توضیح داد: افزایش نرخ تا ۱۵ درصد از سوی تایرسازان مطرح شده و مورد تصویب قرار گرفته است. انجمن صنعتی تایرسازان متشکل از شرکت‌های دولتی و خصوصی بوده، بنابراین منافع متفاوت است. با این حال این تصمیم مشترک بوده و اجرای افزایش نرخ را به کشش بازار سپرده‌اند.

از حدود آذر و دی ارز ۴۲۰۰ به این صنعت تعلق نگرفت. اختلاف قیمت بین نرخ کارخانه‌ها و بازار اسکیل یک به ۲٫۵ و ۳ شده، بنابراین بازار ۱۴۰۰ متفاوت است. شرایط فعلی بازار هر زمان کشش داشته باشد، این صنف باید افزایش قیمت را اعمال کند.

بارز در سه ماهه اول در این بازار رکورد فروش زده است.

شرکت در خصوص IRR شرکت بارز کردستان که به گفته یکی از سهامداران توجیه اقتصادی ندارد، توضیح داد: در خصوص وام بارز کردستان تلاش می‌کنیم که بازپرداخت از ارزی به ریالی تبدیل شود. اگر چنین اتفاقی بیفتد کمک به شرکت بارز کردستان خواهد شد. همچنین تنوع محصول در بارز کردستان، فعلا هدف‌گذاری انجام شده و اجرای آن نیازمند حمایت و جذب منابع مالی است. در مجموع، برای بازپرداخت به شیوه ریالی راه سختی در پیش است.

هیات‌مدیره در پاسخ به این سوال که در گزارش تولیدی افزایش سرمایه سال گذشته اعلام شد که بایاس به تدریج حذف خواهد شد اما در برنامه ۱۴۰۰ همچنان ۳۲ هزار تن در برنامه تولید شرکت است، عنوان کرد: خودروهایی در کشور هنوز داریم که نیاز به این نوع لاستیک دارند بنابراین بخشی از تولیدات شرکت، به این بخش اختصاص داده خواهد شد. اما روند رشد تولید لاستیک بایاس، ثابت مانده که نشان‌دهنده کاهش نوع نگاه به تولید است. این روند تولید را برای پاسخ به نیاز خودروهایی که لاستیک بایاس مصرف می‌کنند، ادامه می‌دهیم. درباره اینکه در آینده خط تولید بایاس به رادیال تبدیل شود، چنین امکانی وجود ندارد.

هیات‌مدیره در ادامه توضیح داد: شرکت هم اکنون محصولات SUV را در سایزهای مختلف و برای تمامی نیاز این طیف از بازار لاستیک تولید می‌کند. بارز جایگاه خود را دارد و کویرتایر هم بازار خود را دارد. بارز، در این زمینه در همه سایزها پیشتاز بوده و تولیدات شرکت بیش از نیاز داخل در سایزهای SUV است.

هیات مدیره در پاسه به فروش محصولات بارز در بورس کالا نیز توضیح داد: شرکت حدود دوماه پیش وارد بورس کالا شد. در حال حاضر ۴ شرکت شامل: بارز کردستان، بارز، یزدتایر و آرتاویل‌تایر وارد بورس کالا شده‌اند. با حفظ حقوق ۴۰۰ نماینده شرکت، فروش در بورس کالا ادامه خواهد داشت و همین که قیمت بورس کالا با  قیمت سازمان حمایت تا حدودی تفاوت دارد، به نفع ماست.

هیات‌مدیره در خصوص تامین مواد اولیه و کمبود آن توضیح داد: از آنجا که کائوچو ۴۵ درصد تولید تایر را به خود اختصاص می‌دهد و با توجه به کمبود مواد اولیه در بازارهای جهانی، راه حل‌هایی در پیش است، اول دنبال جایگرین کائوچو طبیعی باشیم. شرکت‌های بزرگ در دنیا به دنبال حل این مشکل هستند. بارز هم تحقیقات اولیه‌ای را انجام داده است.

شرکت همچنین در خصوص هزینه حمل و قیمت مواد اولیه اعلام کرد: هم اکنون نرخ پلی استر ۸۰ هزار تومان  و نرخ نخ ۱۳۰ هزار تومان است. هزینه تولید بایاس بالاتر است. خریدهای ما برای کائوچو به شیوه CFR بوده و هزینه حمل هر کیلو ۴۰۰ تومان است.

شرکت همچنین درباره سرمایه مورد نیاز طرح جدید سیرجان اعلام کرد: ۱۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه برای استیل کورد سیرجان نیاز است.