تحلیل بنیادی غگلپا

معرفی شرکت
شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان در سال ۱۳۶۲ به عنوان یکی از کارخانه های فرآوری کننده شیر در شهرستان گلپایگان با ظرفیت ۵ تن در روز تجهیز و به بهره برداری رسید. این شرکت در سال ۸۲ در اداره ثبت شرکت های گلپایگان با سرمایه اولیه ۱۰٫۰۰۰ میلیون ریال به ثبت رسید. در حال حاضر شرکت جزء واحد های تجاری فرعی شرکت صنایع شیر ایران است و واحد تجاری نهایی گروه، صندوق بازنشستگی کشوری می باشد. این شرکت از تاریخ ۹۵/۰۶/۰۹ به عنوان هفتاد و هفتمین شرکت در فهرست نرخ های بازار دوم فرابورس ایران با نماد غگلپا درج گردید.

فعالیت اصلی
بر اساس اساسنامه، موضوع فعالیت شرکت خرید، فروش، فرآوري و توزیع شیر و انواع فرآورده ‏هاي شیري به صورت فله و بسته بندي، واردات و صادرات شیر و کلیه فرآورده هاي آن، کمک به افزایش کیفیت شیر در سطح کشور، برقراري ارتباط عملی و فنی و تحقیقاتی با مراکز داخلی و خارجی مرتبط با صنعت شیر، تأسیس واحدهاي مرتبط با موضوع این ماده و توسعه واحدهاي موجود به صورت مستقل یا با مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی در داخل و خارج از کشور، انجام هر گونه فعالیت تولیدي یا بازرگانی مرتبط با موضوع این شرکت و توسعه فعالیت هاي موجود، خرید و فروش اوراق بهادار از قبیل مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی در داخل و خارج کشور، و اقدام به کلیه اموري که جهت حفظ ارزش منافع سهامداران و رعایت صرفه و صلاح آنها در موقعیت‏هاي مختلف لازم بوده و مغایر با قوانین جاري جمهوري اسلامی ایران نباشد.

ترکیب سهامداران

 

ریسک ها و محدودیت های شرکت
• ریسک کاهش فروش
• ریسک افزایش قیمت مواد اولیه و بسته بندی
• ریسک فساد محصولات و افزایش دپو
• ریسک عدم برآورده شدن تقاضای مشتری
• ریسک عدم تامین قطعات فنی
• ریسک عدم تامین به موقع مواد اولیه و بسته بندی
• ریسک تحرم های اقتصادی

تولید محصولات شرکت
ماده اصلی مورد نیاز شرکت به منظور تولید محصولات اصلی شرکت مشتمل بر شیر خام بوده که کلیه نیاز این ماده اولیه در سطح منطقه و استان یا خارج از استان به صورت دامداری های صنعتی و سنتی جمع آوری و در شرکت فرآوری می گردد.
در حال حاضر محصولات تولیدی شرکت عبارتند از انواع شیرهای استریل، شیرپاستوریزه، پنیرسفید فراپالایش، پنیرپرورده سه گوش، لیوانی و ورقه ای، پنیرهای تست، انواع دوغ، انواع ماست، خامه استریل، کشک، پنیر پیتزا، انواع پنیر وکیوم ، پنیرهای رژیمی، پنیر سفید آبنمکی، پنیر بلغاری، انواع ماست، کره، انواع دسر، آب پنیر، آب پنیرتغلیظ شده، روغن حیوانی و…
درتمامی فرآیندهای تولیدی نگرش زیست محیطی وجود داشته و با توجه به در نظر گرفتن جنبه های زیست محیطی و کاهش جنبه های منفی و تقویت جنبه های مثبت این فرآیندها انجام می شوند. شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان نخستین واحد صنعتی تولید پنیر کشور در سال ۱۳۶۲ بوده که در سال ۱۳۷۴ موفق به اخذ مجوز استفاده از مهر استاندارد برای پنیر سفید آب نمکی ایرانی گردیده است. در سال ۱۳۷۵ نیز بعنوان واحد تولیدی نمونه شناخته شده و لوح تقدیر از ریاست محترم جمهوری اسلامی دریافت نموده است. ضمناً برخی محصولات این شرکت، با نام تجاری آریس و طلیعه تولید و به بازار عرضه می گردد.

برآورد مقدار فروش
مقدار فروش شرکت با توجه به مقدار تولید و گزارشات ماهانه ارائه شده توسط شرکت برآورد شده است.

برآورد نرخ فروش
نرخ فروش محصولات نیز با توجه به آخرین گزارشات ارائه شده توسط شرکت در سال ۹۷ و با فرض افزایش ۲۰ درصدی در سال ۹۸ برآورد شده است.

برآورد مبلغ فروش
با توجه به مفروضات ذکر شده در خصوص مقدار و نرخ فروش مبلغ فروش شرکت برای سال ۹۷ و ۹۸ به شرح جدول ذیل برآورد شده است.

برآورد بهای تمام شده کالای فروش رفته
بهای تمام شده کالای فروش رفته با فرض افزایش ۲۰ درصد نرخ شیر (۲۶۰۰ تومان) و همچنین با فرض تورم ۳۰ درصدی برای سال ۹۸ برآورد شده است.

برآورد سود هر سهم شرکت
با توجه به مفروضات ذکر شده که شامل تورم ۳۰ درصدی افزایش نرخ شیر و محصولات ۲۰ درصدی سود هر سهم برای سال ۹۸ معادل ۳۷۰ تومان برآورد شده است.

برآورد سود هر سهم شرکت
با توجه به مفروضات ذکر شده که شامل تورم ۳۰ درصدی افزایش نرخ شیر و محصولات ۲۰ درصدی سود هر سهم برای سال ۹۸ معادل ۳۷۰ تومان برآورد شده است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *