مجمع عمومی ارفع سال ۹۸

معرفی:
شرکت آهن و فولاد ارفع در سال ۱۳۸۳ به صورت سهامی خاص تاسیس و در سال ۱۳۹۲ به سهامی عام تبدیل شد. موضوع فعالیت اصلی شرکت ایجاد کارخانجات آهن و فولادسازی با روش احیای مستقیم، انجام عملیات فولادسازی با روش های مختلف ذوب و ریخته گری و نورد فلزات آهنی و تولید انواع قطعات هندسی استاندارد می‌باشد.
به موجب پروانه بهره‌برداری در سال ۱۳۹۱، بهره‌برداری از واحد احیا مستقیم کارخانه شرکت با ظرفیت سالانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در این تاریخ آغاز شده است. در سال ۱۳۹۲ نیز مجوز بهره‌برداری از واحد فولاد سازی، با ظرفیت سالانه ۸۰۰ هزار تن شمش فولادی صادر شد.
بدلیل وجود ذخائر گاز به عنوان عامل اصلی تامین انرژي مورد نیاز فرایند احیاء مستقیم، آهن اسفنجی در چند کشور محدود تولید می‌شود. در کشور ایران نیز بدلیل وجود ذخایر عظیم گاز، تولید آهن اسفنجی با استفاده از گاز طبیعی انجام می‌گردد.
آهن اسفنجی در این شرکت نیز با استفاده از گاز طبیعی و به روش میدرکس تولید می‌گردد. آهن اسفنجی تولیدي در واحد احیاي مستقیم ارفع تماماً در فرآیند تولید شمش استفاده شده و مازادي جهت ارائه به بازار وجود ندارد.

سرمایه و ترکیب سهامداران شرکت:

 

 

 

 

آمار تولید و فروش شرکت:

 

 

 

نکات مهم مجمع
*با همکاری‌های صورت گرفته با دولت، در سال گذشته قسمتی از بدهی ارزی شرکت ریالی و با نرخ یورو ۲۷۰۰ تومانی تسویه شد. ۱۸ میلیون یورو از بدهی ارزی ریالی نشده است و دلیل اصلی افزایش هزینه‌های غیر عملیاتی، تسعیر ارز ناشی از این بدهی ارزی بوده که با نرخ ۱۱۰۰۰ تومان منعکس شده است.
*شرکت تولید ۸۸۰ هزار تن شمش فولادی را در سال ۹۸ پیش بینی می‌کند. که این میزان ۱۰% بالاتر از ظرفیت اسمی شرکت می‌باشد.
*از جمله طرح‌های توسعه شرکت تولید واحد آهن اسفنجی به میزان ۱٫۲ میلیون تن با هزینه پیش بینی شده ۲۶ میلیون یورو و تولید شمش فولاد به میزان ۱٫۰۵۰ تن با هزینه پیش بینی شده ۹ میلیون یورو می‌باشد. شرکت پیش بینی می‌کند این طرح تا دو سال آینده به نتیجه برسد. در حال حاضر این طرح در فاز مهندسی و فاز خرید قرار دارد.
*شرکت در سال ۹۷ الکترود گرافیتی لازم را خریداری کرده است و در سال ۹۸ مشکل موجودی نخواهد داشت. نرخ خرید الکترود گرافیتی شرکت بین ۱۳-۲۰ هزار یورو بوده است. لازم به ذکر است که نرخ مصرف الکترود به ازای هر تن شمش فولاد ۲ کیلوگرم می‌باشد.
*نرخ گندله طبق آخرین اظهار نظر شرکت ۲۳٫۵% نرخ فخوز می‌باشد. هزینه حمل نیز بر اساس ۵۰% هزینه حمل گندله به فولاد مبارکه محاسبه می‌گردد.
*فروش صادراتی حدود ۵۰ دلار کمتر از نرخ cis می‌باشد.
*شرکت برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰% را در سال ۹۸ در نظر دارد.

سرانجام شرکت به ازای هر سهم ۱۰۰ تومان سود تقسیم کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *