مجمع غدیر

گزارش فعالیت هیات مدیره:

 

 

 

 

نرخ بازدهی تلفیقی گروه و شرکت اصلی طی سال های مختلف به شرح زیر می‌باشد. در این سال ها ROA و ROE شرکت اصلی با شیب ملایمی در حال افزایش بوده است.

 

 

 

 

نکات مهم گزارش حسابرس و سوالات:
* مبلغ ۸۵۱۱ میلیارد ریال اقلام راکد و انتقالی از سنوات قبل عمدتا مربوط به گروه گسترش نفت و گاز پارسیان می‌باشد. ( مبلغ ۷۸۹۳ میلیارد ریال مربوط به مطالبات راکد و مسدودی شرکت بازرگانی پتروشیمی بین الملل وابسته به شرکت پارسیان می‌باشد.) خود بدهی شرکت گسترش نفت پارسیان مربوط به شرکت های زیر مجموعه خود از جمله شرکت آریا ساسول و شرکت ملی پخش پالایش فرآورده های نفتی به مبالغ ۲۲ و ۱۷ میلیون دلار می‌باشد.
* بهای تمام شده هر کیلوگرم اوره ۱۲۵۰ تومان و از طرفی نرخ اوره حمایتی ۶۱۲ تومان می‌باشد. با توافقات انجام شده مقرر شده است که برای نیمه دوم سال ۱۳۹۷ ( از ۱/۷/۱۳۹۷)، نرخ اوره حمایتی بر مبنای ۹۵% FOB خلیج فارس (به ازای هر کیلوگرم ۱۸۰۰ تومان ) محاسبه و ما‌به التفاوت به شرکت های تولید کننده پرداخت شود.
*علیرغم ثبت ۶۴۰ میلیون تنی ذخیره سنگ آهن در دفاتر گهرزمین، مطالعات انجام شده بیانگر وجود بیش از ۱ میلیارد تن ذخیره سنگ آهن می‌باشد. در سال قبل ۴ میلیون تن کنسانتره عملیاتی شد. در اولین سال بهره برداری شرکت ۵۷۰ میلیارد تومان سود ساخت. امسال بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان سود برآوردی این شرکت خواهد بود. برآوردها حاکی از آن است که این سود در سال ۹۸ حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان می‌باشد. در انتهای این سال ظرفیت ۲ میلیون تنی تولید کنسانتره به مجموعه اضافه خواهد شد. در مجموع ۶ میلیون تن کنسانتره تولید خواهد شد. در سال ۹۹ به علت ورود طرح ۵ میلیون تنی گندله سازی به مدار تولید، سود پیش بینی شده بیش از ۲۸۰۰ میلیارد تومان خواهد بود. در حال حاضر این پروژه ۸۵% پیشرفت داشته است. با وجود تحریم ها کلیه تجهیزات مورد نیاز این پروژه وارد شرکت شده است.
در نهایت به ازای هر سهم، ۲۵ تومان سود تقسیم شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *