بررسی شرکت وذوب روی اصفهان درآستانه عرضه اولیه

معرفی:

شرکت ذوب روی اصفهان در تاریخ ۱۷/۰۴/۱۳۷۷ با موضوع فعالیت اکتشاف، استخراج، بهره برداری از معادن، تولید شمش، احداث کارخانه های مربوط و انجام کلیه فعالیت های بازرگانی مرتبط با فعالیت شرکت تاسیس شده است   .

موافقت اصولی تولید ورق روی با ظرفیت ۰۰۰٫۱۰ تن در سال بر روی زمینی به مساحت ۰۰۰٫۱۰۰ متر مربع در مجاورت مجتمع معدنی ایرانکوه اصفهان )شرکت باما( در تاریخ ۲۵/۱۰/۱۳۷۴ و به نام شرکت باما صورت پذیرفت که به دلیل شرایط خاص مالی و کمبود وجه نقد در سال ۱۳۷۷ این طرح در قالب شرکت جدید و با سرمایه گذاری شرکت باما و گروه صنعتی و معدنی امیر و با ظرفیت ۰۰۰،۵ تن در سال به اتمام رسید.

ظرفیت اصلی کارخانه از ابتدای سال ۱۳۸۶ به ۰۰۰،۱۰ تن شمش روی در سال افزایش یافته است و در سال ۱۳۹۸ نیزاین ظرفیت حفظ شده است .

ترکیب سهامداران:

سهامدار تعداد سهم درصد
شرکت باما-سهامی عام ۵۹۸M ۹۹٫۶۵

 

 

تولید و فروش شرکت

مفروضات:

محصول اصلی این شرکت شمش روی می باشد که پیشبینی شده است بخش عمده ای از آن در سال آتی صادر گردد. فروی در ۹ ماهه قادر به صادرات کنسانتره سرب نبوده اما به دلیل رفع موانع صادرات در این صنعت پیش بینی شده تا آخر سال ۱۰۰۰ تن از آن را به فروش رساند و همین مقدار برای سال آینده نیز تکرار شود.

نرخ دلار  طبق پیشبینی شرکت در سه ماه باقی مانده سال ۱۲۶۰۰ تومان و برای سال آینده ۲۰ درصد بالاتر فرض شده است.

نرخ روی برای سه ماهه باقی مانده ۲۳۰۰ دلار  و برای سال آینده ۲۴۵۰ تومان فرض شده است.

 

 

بهای تمام شده

مفروضات:

مقدار مصرف خاک بر اساس ضرایب مصرف دوره های قبل برآورد شده است نرخ مصرف بر اساس نرخ روی lme و نرخ دلار برآورد شده است.

 

مفروضات و برآورد سود

 

 

با برطرف شدن موانع صادرات از این صنعت، پیشبینی می شود تا مقدار صادرات در سه ماهه چهارم و سال ۹۹ افزایش یابد. از این رو شرکت در سه ماهه چهارم ۱۵۰ تومان به ازای هر سهم و در سال ۹۹ ۳۲۰ تومان سود به ازای هر سهم محقق خواهد کرد.