Web Analytics
شبکه‌های اجتماعی وابسته و مورد تایید شرکت کارگزاری کارآمد صرفا irankbc, karamadbc و collegekbc می‌باشد.

گزارش مجمع شرکت ایران تایر


گزارش مجمع شرکت ایران تایر

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ایران تایر با نماد پتایر با شرکت ۶۸ درصدی سهامداران برگزار و در پایان به ازای هر سهم ۴۰ ریال سود تقسیم شد.

هیئت‌مدیره با ارائه گزارش فعالیت ۱۲ ماهه خود گفت:در سال ۹۹ حدود ۲۷۶۰۰ تن محصول تولید کرده‌ایم که نسبت به سال قبل افزایش ۱۳ درصدی داشته است، و حدود ۱۰ درصد از تولیدات کل کشور می‌باشد، تولید شرکت بر اساس فروش ماه قبل برنامه‌ریزی می‌شود لذا هرآنچه تولید شد به فروش رفت ،از نظر ریالی ۱۱۲۵ میلیارد تومان فروش داشته‌ایم که افزایش ۹۷ درصدی نسبت به سال ۹۸ را نشان می‌دهد و تحت تاثیر از ۱۳ درصد افزایش مقداری فروش و مابقی مربوط به نرخ است.

از بهمن ماه ارز ۴۲۰۰ ما حذف شد و صنعت از گروه ۱ به گروه ۲ کالاهای اصلی منتقل شد ،با توجه به سهم ۷۸ درصدی مواد مصرفی در بهای تمام شده و تامین ۵۰ درصدی مواد اولیه از واردات درخواست خود را برای سازمان حمایت فرستادیم.

در سال ۹۹ حدود ۷۴۰ میلیارد تومان صرف خرید مواد شده است که ۲۴۵ میلیارد مربوط به ورادات و ۴۹۵ میلیارد از داخل بوده است.

همچنین در مبادی فروش، ۳ درصد یعنی ۳۰ میلیارد تومان با زامیاد،۷ درصد با تراکتور سازی تبریز،۶ درصد به صورت فروش درب کارخانه داشته‌ایم.همچنین با جذب ۹۳ نماینده فروش در سراسر کشور تعداد نمایندگان به ۴۳۰ نفر در سطح کشور رسیده است،صادرات از شهریور ۹۹ برای این صنعت ممنوع شده است،لیکن در صورت رفع موانع مشتری خارجی خود را داریم.

علاوه بر بهبود همه موارد فوق الذکر در سال ۱۴۰۰ برنامه فروش ۱۷۰۰ میلیارد تومانی را در دستور داریم و تا اینجا در سه ماهه ۳۳۵ میلیارد تومان فروش داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه ۱۱۲ درصد رشد داشته است.

واحد تحقیق و توسعه محصولات جدیدی را طراحی کرده است از جمله تایر رادیال ارسالی به زامیاد و همچنین ارتقای کیفیت تایرهای کشاورزی.

در خصوص پروژه مهدیشهر سمنان گفته شد که:همه مجوزهای لازم اخذ شده است،همه زمین‌های لازم با مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان خریداری شده است و پروژه در سه فاز طراحی شده است.

در فاز اول ۲۵ هزار تن تایر تمام رادیال ،در فاز دوم که با انتقال کار خانه فعلی به سمنان صورت می‌گیرد،۱۵ هزار تن دیگر تمام رادیال و در فاز سوم تولید تایر های رادیال سنگین با ظرفیت ۲۰ هزار تن آغاز می‌گردد.

کل هزینه برآوردی با دلار فعلی ۲۰۰۰ میلیارد تومان است که حدود ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو (معادل ۱۶۰۰ میلیارد تومان) از طریق صندوق ذخیره ارزی تامین خواهد شد و مابقی از طریق افزایش سرمایه از محل سود انباشته و آورده تامین می‌شود.

از اقدامات انجام گرفته در این خصوص میتوان به انتقال اسناد زمین ها به تملک شرکت،شروع گازرسانی و انعقاد قرارداد با شرکت گاز و شرکت مشاور پروژه،خرید دو دستگاه میکسر به ارزش ۹۰ میلارد تومان از کشور چین،خرید دستگاه بمبوری به ارزش ۳۵ میلیارد تومان و پیگیری وام ارزی صندوق از طریق بانک عامل اشاره کرد.

در خصوص مالیات‌های شرکت نیز گفته شد که هم اکنون از سه نوع معافیت من جمله معافیت بورسی استفاده میکنیم.

بند های حسابرسی:

-در خصوص تسهیلات ارزی از بانک صنعت و معدن گفته شد که با توجه به مصوبه جدید هیئت دولت این تسهیلات با نرخ زمان ایجاد تسویه خواهد شد.

-در خصوص تضمین‌های وام شرکت الیاف نیز گفته شد که بانک در حال فروش دارایی‌های شرکت و به تبع آن آزادسازی تضامین شرکت ایران تایر می‌باشد.

سوالات سهامداران:

در پاسخ به سوالات مربوط به دلیل عدم عرضه محصول از طریق بورس کالا گفته شد که هم اکنون شرکت بیش از ۴۰۰ نماینده در سراسر کشور دارد و به خوبی فورش صورت می‌گیرد و تعدادی از شرکت‌های رقیب که اقدام به فروش از طریق بورس کالا نموده اند نتایج خوبی نداشته است.

در خصوص زمان بهره برداری از طرح مهدیشهر سمنان گفته شد که در صورت تامین منابع و حرکت بر اساس برنامه ، در سال ۱۴۰۲ این طرح به بهره برداری می‌رسد.

در پایان نماینده بنیاد مستضعفان در خصوص تقسیم سود گفت،با توجه به طرح‌های پیش روی شرکت ،حداقل سود تقسیم می‌گردد و مابقی در آینده بسیار نزدیک صرف افزایش سرمایه از طریق سود انباشته و صرف طرح‌های شرکت می‌گردد،بر این اساس به ازای  هر سهم ۴۰ ریال تقسیم گردید و حدود ۳۲۰ میلیارد ریال به سود انباشته منتقل شد و مقرر شد افزایش سرمایه ۳۰ درصدی به زودی انجام گردد.