Web Analytics
شبکه‌های اجتماعی وابسته و مورد تایید شرکت کارگزاری کارآمد صرفا irankbc, karamadbc و collegekbc می‌باشد.

گزارش مجمع شرکت آلومینیوم ایران


گزارش مجمع شرکت آلومینیوم ایران

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آلومینیوم ایران با حضور حد نصاب سهامداران برگزار و در پایان به ازای هر سهم ۶۵۰ ریال سود نقدی تصویب شد.

هیئت مدیره با ارائه گزارش فعالیت ۱۲ ماهه خود گفت:در سال مورد گزارش با وجود مشکلات عمده در تامین مواد اولیه با تامین ۴۰۰ هزار تن مواد اولیه از کشورهای هند و چین که دور زدن تحریمها آسان تر است،برای اولین بار توانستیم ۱۸۶ هزار تن محصول تولید کنیم.

این صنعت بر خلاف صنعت فولاد و مس در تامین مواد اولیه تا ۸۰ درصد وابسته بر واردات است.

مقدار فروش داخلی ۳۵ درصد افزایش داشته و مقدار صادرات نیز افزایش ۱۷۰ درصدی داشته است.

از نظر مبلغی نیز فروش شرکت رشد ۸۰ درصدی داشته است.

سود خالص شرکت با رشد ۳ برابری نسبت به سال قبل به ۱۵۶۵۰ میلیارد ریال رسیده است.

همچنین گفته شد که مهم ترین برنامه های شرکت برای سال ۱۴۰۰ عبارتند از:

تامین ۴۰۰ هزار تن مواد اولیه مورد نیاز از کشورهای مختلف

تولید ۱۸۰ هزار تن انواع شمش‌های خالص و آلیاژی و بیلت

افزایش صادرات

تلاش برای تکمیل کارخانه آند سازی شرکت

در شهرک صنعتی خیرآباد اراک

جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی و بانک‌ها برای تکمیل و توسعه طرح‌های در دست اجرا

بررسی و مطالعه احداث یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی و نیز یک نیروگاه ۲۰ مگاواتی تجدید پذیر

تکمیل خط ۵ کارگاه احیا ۱ .

همچنین مهم ترین طرح‌های توسعه ای در دست اجرای شرکت، طرح بهینه سازی خط ۵ احیا و دنس فیز خط ۶ میباشد که به ترتیب ۹۱ و ۴۸ درصد پیشرفت داشته‌اند.

مصرف برق شرکت نسبت به سال گذشته ۴٫۷ برابر بیشتر شده است،وازرت نیرو این امکان را دارد که نرخ برق برای مصرف کنندگان بالای ۵ مگاوات را در ساعات پیک تا ۵ برابر افزایش دهد؛این موارد موجب افزایش ۲۵ درصدی بهای تمام شده شرکت گردیده است.اما متاسفانه برای افزایش نرخ این نوع آزادی وجود ندارد و باید محصولات را با نرخ مصوب بفروشیم.قیمت گذاری دستوری به ضرر شرکت است.

با توجه به کمبودهای اخیر در تامین برق ،آمپر دستگاه‌ها را به شدت کاهش داده‌ایم و این مورد اثر خود را بر روی تولید شرکت نشان خواهد داد.

برای مقابله مشکل برق قصد راه اندازی نیروگاه را داریم اما ریسک عدم تامین آب و یا گاز را داریم.

بند های حسابرسی:

در خصوص بند حسابرسی بدهی ۸۹ میلیون دلاری به بانک صادرات گفته شد که بر اساس قانون رفع موانع تولید باید این بدهی را با نرخ ارز زمان ایجاد پرداخت کنیم اما بانک قبول نمی‌کرد و نرخ روز را مطالبه می‌کرد با مصوبه تیرماه ۱۴۰۰ هیئت دولت در این خصوص اتمام حجت انجام شده است و با نرخ ایجاد پرداخت خواهیم کرد.

سوال:

در پاسخ به سوال سهامدار در رابطه با آخرین نرخ های آند خریداری شده گفته شد که هم اکنون آند ۸۳۰ دلار است اما ما با نرخ ۵۹۰ دلار تهیه کرده‌ایم و موجودی داریم.

در پایان ۶۵۰ ریال از سود ۱۶۲۵ ریالی  هرسهم به عنوان سود نقدی تقسیم شد،دلیل تقسیم ۴۰ درصدی توجه به ذخایر مربوط به مالیات  و عوارض آلایندگی و  بدهی های سنواتی و بود که در بند های حسابرسی بررسی شد.