Web Analytics
شبکه‌های اجتماعی وابسته و مورد تایید شرکت کارگزاری کارآمد صرفا irankbc, karamadbc و collegekbc می‌باشد.

گزارش مجمع شرکت آرتاویل تایر


گزارش مجمع شرکت آرتاویل تایر

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آرتاویل تایر با نماد بورسی «پارتا» با حضور ۹۶ درصد از سهامداران برگزار و در انتها به با تقسیم ۶۵ درصدی سود سال ۹۹، به ازای هر سهم ۳۲۶۱ ریال تقسیم شد.

در ابتدای مجمع این شرکت، گزارش عملکرد سال ۹۹ قرائت شد.

اهم فعالیت‌های انجام شده در سال ۹۹ به شرح زیر می‌باشد:

-بهبود فرایند تولید

-طراحی و توسعه محصولات

– طراحی و تولید  AGR و OTR

– تکمیل پروژه طراحی و تولید تایرهای تمام سیمی و کامیونی TBR: در این پروژه کلیه ماشین‌آلات و دستگاه‌های تولیدی و آزمایشگاهی راه‌اندازی و در خط تولید قرار گرفته است. تولید آزمایشی انجام شده و نمونه این تایرها در آزمون داخلی قرار گرفته که نتیجه مثبت بوده است. قرار است از ۱۵ مرداد امسال تولید نیمه انبوه (روزانه حدود ۲۵ تن) آغاز و تا پایان سال ۱۴۰۰، ۵۰۰۰ تن تایر TBR تولید شود.

از اهم فعالیت‌های انجام شده در سال ۹۹ مدیریت صحیح و افزایش راندمان تولید بوده، به طوری که آرتاویل تایر توانسته است با تولید ۳۰ هزار تن تایر در سال ۹۹ به ۶۰۰ میلیارد تومان سود خالص دست یابد. شایان ذکر مقدار تولید پارتا کمتر از تولید برخی رقبا در سال۹۹، اما مبلغ سود چند برابر سود سالیانه بوده است.

اهم بندهای حسابرسی

در مورد بند مربوط به جرایم گران‌فروشی کربن سیمرغ توضیح داده شد که این مشکل فقط مختص کربن سیمرغ نبوده و تمام شرکت‌های کربن‌ساز با این مشکل روبرو بوده‌اند و در حال پیگیری می‌باشد. در ادامه تاکید شد که ذخیره مربوطه در حساب‌ها لحاظ شده است.

در مورد بند مربوط به مطالبات اعلام شده توسط بانک‌های صادارت کشاورزی و تجارت توضیح داده شده که شرکت برای آن قسمت از مطالباتی که قبول دارد ذخیره گرفته اما برای بخش دیگر در انتظار کاهش مطالبات است.

سوال سهامداران

شرکت در پاسخ به سوال سهامداران که چه زمانی آرتاویل تایر به بازار بالاتر می‌رود پاسخ داد: تمام گزارشات مالی تهیه شده و در اختیار سازمان بورس قرار داده شده است فقط بازدید از کارخانه باقیمانده که با تکمیل آن به زودی وارد فرابورس می‌شود.

در پاسخ به طرح توسعه لاستیک TBR گفته شد که تا آخر امسال ۵ هزار تن لاستیک TBR واد بازار خواهد شد و هزینه کل طرح ۱۰۰ میلیون دلار بوده است.

در مورد پذیرش کربن سیمرغ در بازار بورس گفته شد که در مراحل آخر است و به زودی پذیرش خواهد شد.

شرکت اعلام کرد که افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها را در دستور کار دارد ولی زمان دقیق آن مشخص نیست.

پارتا در جواب به سوال سهامداران که پیشبینی از سود سال ۱۴۰۰ چه می‌باشد پاسخ داد که شرکت در بازار پایه معامله می‌شود و هیچ الزامی به ارائه پیش‌بینی EPS ندارد.

در انتهای مجمع به با تقسیم ۶۵ درصدی سود سال ۹۹، به ازای هر سهم ۳۲۶۱ ریال تقسیم شد.