Web Analytics
شبکه‌های اجتماعی وابسته و مورد تایید شرکت کارگزاری کارآمد صرفا irankbc, karamadbc و collegekbc می‌باشد.

گزارش مجمع شرکت سرمايه‌گذاری صندوق ‌بازنشستگی


گزارش مجمع شرکت سرمايه‌گذاری صندوق ‌بازنشستگی

مجمع عادی سالانه شرکت سرمايه‌گذاری صندوق ‌بازنشستگی با نماد بورسی «وصندوق» با حضور ۸۰ درصدی سهامداران برگزار و در نهایت به ازای هر سهم ۲۰۰ تومان سود تقسیم شد.

ترکیب پرتفوی سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی به شرح زیر است:

محصولات شیمایی ۴۹ درصد

فرآورده نفتی ۱۹ درصد

سپرده اوراق و صندوق سرمایه‌گذاری ۱۰٫۷ درصد

استخراج کانه فلزی ۸٫۶ درصد

سایر ۱۲٫۴ درصد

عملکرد مالی شرکت در سال ۹۹:

درآمد عملیاتی شرکت در سال ۱۳۹۹ مبلغ ۶ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال ۱۳۹۸ به میزان ۱۱۴ درصد رشد دارد. عمده این درآمد مربوط به سود دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر به مبلغ ۵٫۶ میلیارد تومان است که نسبت به سال ۱۳۹۸ به میزان ۱۳۸ درصد رشد دارد. همچنین ۵۰ درصد سود سهام دریافتی مربوط به شرکت‌های شیمایی است.

عملکرد برخی شرکت‌های زیرمجموعه:

سود عملیاتی شرکت صبا فولاد در سال ۹۹ مبلغ ۱۲۰۵۴ میلیارد ریال بوده این در حالی است که در سال ۹۸ مبلغ ۲۶۵۳ میلیارد ریال بوده است.

سود عملیاتی شرکت لوله‌سازی اهواز در سال ۹۹ مبلغ   ۱۱۵۰۰ میلیارد ریال بوده این در حالی است که در سال ۹۸ مبلغ  ۴۶۲۲ میلیارد ریال بوده است.

سود عملیاتی شرکت فولاد اکسین  در سال ۹۹ مبلغ ۱۸۲۲۳ میلیارد ریال بوده این در حالی است که در سال ۹۸ مبلغ ۵۱۲۳ میلیارد ریال بوده است.

به گفته مدیران شرکت ارزش برآوردی پرتفوی غیربورسی ۴۰۰ هزار میلیارد ریال است و NAV  شرکت ۳٫۷۰۰ تومان می‌باشد.

شرکت قصد افزایش سرمایه از ۲۸۰۰ میلیارد تومان به ۴۱۰۰ میلیارد تومان را دارد.

از مهمترین اقدامات شرکت در سال ۹۹ :

بهره‌برداری از پتروشیمی مسجد سلیمان بوده است. این شرکت بصورت رسمی در خرداد ۱۴۰۰ به تولید رسیده و ۳۰ هزار تن محصول فروخته است. ظرفیت تولید سالانه این شرکت ۱٫۰۷۵٫۰۰۰ تن اوره و ۶۸۰٫۰۰۰ تن آمونیاک می‌باشد. برآورد شده که این شرکت سالانه بین ۱۰۰ تا ۱۴۰ میلیون یورو سود عملیاتی داشته باشد.

آغاز اجرای پروژه سیکل ترکیبی اندیمشک

پیگیری فاز دوم طرح تیوبلس شرکت ایران یاسا

پروژه ABS  و PDH-PP پتروشیمی جم

از برنامه‌های آتی شرکت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اجرای طرح توسعه فولاد اکسین؛ که ظرفیت سالانه این طرح به شرح زیر است:

۱٫۲ میلیون تن تختال آلیاژی، ۱٫۷۶ میلیون تن آهن اسفنجی، پیگیری پروژه ۵ میلیون تنی محصولات فولادی شرکت صبا فولاد خلیج فارس، سرمایه‌گذاری در حوزه مکمل زنجیره ارزش الفین،  پیگیری عرضه شرکت‌های فولاد اکسین، صبا فولاد خلیج فارس و نیروگاه تبریز در بازار سرمایه.

در خصوص عرضه شرکت صبا فولاد خلیج فارس گفته شد که با توجه به اینکه امیدنامه شرکت تهیه و تصویب شده، احتمالا تا ۲ ماه دیگر شرکت وارد بازار سرمایه می‌شود، اما عرضه فولاد اکسین منوط به رفع اختلاف بین فولاد اکسین و فولاد خوزستان است.

پیرامون شرکت خدمات گستر انرژی هم در حال انجام کارهای لازم برای ورود به بازار سرمایه هستند.

درباره عرضه شرکت مسجد سلیمان نیز گفته شده اقدامات اولیه برای ورود به بازار سرمایه در حال انجام است ولی این شرکت در سال جاری عرضه نمی‌شود. تا یک هفته دیگر صورت مالی این شرکت در کدال منتشر می‌شود.

در خصوص افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی نیز گفته شد که بررسی می‌کنند که آیا رقیق شدن سهم برای آنها سود دارد یا خیر و سپس اطلاع‌رسانی لازم را انجام می‌دهند.

مدیران شرکت توضیح دادند که قطعی برق تولیدات شرکت‌های فولاد خوزستان، صبا فولاد و لوله‌سازی اهواز را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

بودجه ۱۴۰۰:

درآمد عملیاتی مبلغ ۱۱۳۹۶ میلیارد ریال، سود عملیاتی مبلغ ۱۱۳۶۶ میلیارد ریال و سود خالص مبلغ ۱۰۷۴۶ میلیارد ریال. همچنین سود هر سهم با سرمایه جدید ۲۶۲۰ ریال می‌باشد. در نهایت به ازای هر سهم ۲۰۰ تومان سود تقسیم شد.